BAU Caz Okulu Başlıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Sanat Birimi’nde (BAU-ART) yeni dönem “Caz Okulu” ile başlıyor. Caz müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sevdirmek amacıyla Ocak ayında ilk öğrencilerini kabul edecek programda uluslararası tanınmışlığa sahip müzisyenler caz’a gönül verenlerle bir araya gelecek.

Piyano, gitar, bas, trompet, saksafon ve davul eğitimlerinin yanı sıra vokal atölye eğitimlerini de barındıran Caz Okulu’nda ders verecek isimler arasında Baki Duyarlar, Nilüfer Verdi, Şevket Akıncı, Sibel Köse, Başak Yavuz, Kağan Yıldız, Şenova Ülker, Tamer Temel ve Cengiz Baysal gibi müzisyenler yer alıyor. Eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikanın da verileceği “Caz Okulu”nda tüm öğrencilere yönelik armoni, solfej, caz tarihi, müzik dinleme ve analiz, ensemble gibi genel müzik teorisi ve performans dersleri de verilecek. Haftada 24 saatten altı ay sürecek eğitimler, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Galata Yerleşkesi’nde verilecek.

Lansmanda BAU Caz Okulu’nda ders verecek sanatçılar bir de performans sergileyek.

TARİH: 28.11.2012 – Çarşamba
KONSER: BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BEŞİKTAŞ YERLEŞKESİ – Fazıl Say Sahnesi, 20:00
LANSMAN VE KOKTEYL: BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BEŞİKTAŞ YERLEŞKESİ – D TERAS, 20:30

BAU CAZ OKULU’NDA DERS VERECEK İSİMLER:

Caz Teorisi ve Ensemble: Baki Duyarlar, Piyano: Nilüfer Verdi, Gitar ve Caz Tarihi: Şevket Akıncı, Vokal Atölye: Sibel Köse, Vokal: Başak Yavuz, Bas: Kağan Yıldız, Trompet: Şenova Ülker, Saksafon: Tamer Temel, Davul: Cengiz Baysal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin