Başöğretmen – Sanal Müze Öğretmenler Günü Etkinliği

Sanal Müze Öğretmenler Günü
Başöğretmen

#24Kasım 1928’de “Millet Mektepleri Talimatnamesi” yayınlanmış ve Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, bu okulların Genel Başkanlığını ve “Başöğretmenliği”ni üstlenmiştir.

Yönetmeliğe göre daha önce okuma yazma bilsin bilmesin 16-30 yaş arası her Türk vatandaşının kurulacak Millet Mektepleri’nde kurs görmesi kararlaştırılmıştır.

Kadın erkek her #Türk vatandaşı da bu kurumun üyesi ve yardımcı organı olarak kabul edilmiştir.

Bu anlamlı günde öğretmenlerimizle birlikte #sanalmüze ziyareti ile geçmişi hatırlayıp, geleceği konuşacağız. Bu sohbete katılmak isteyen öğretmen arkadaşlarımızı 24 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00’de çevrimiçi atölyemize bekliyoruz.

Etkinlik öğretmenlerimize özel tasarlanmış olup, ücretsizdir. Çevrimiçi bağlantı bilgisi etkinlik öncesi katılımcılarla paylaşılacaktır. Katılım için, bu formun doldurulması rica olunur.

Üç büyük medeniyete başkentlik yapmış bir şehirde doğdu. Bu şehrin eserlerinden, mekanlarından ve kültüründen beslendi. Geçmiş zaman ve şimdi paradigmasına olan merakı nedeniyle Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih lisans eğitimi aldı. Yüksek lisansta “Bilgi” kavramını araştırdı ve Türkiye örneği kapsamında bir tez çalışması yaptı. Bu çalışmayı eğitim alanındaki inovasyonlar takip etti. Sahada, öğretmen, akademisyen, yazar, editor ve proje yöneticisi olarak görev aldı. Halen gökkubbenin altında okumaya, yazmaya, öğrenmeye ve öğretmeye merak duymaktadır. Merak’ın (Curiosity) peşinden başladığı yolculuğa, Azim’le (Perseverance) devam etmektedir. Finlandiya merkezli yenilikçi eğitim platformu HundrED'ın Türkiye sözcüsü, akademi üyesi ve İÜ-Cerrahpaşa Lisansüstü Eğitim Enstitüsü doktorantıdır. En sevdiği içecek annesinin demlediği özel harman çayıdır. En sevdiği hikâye çocukları ile birlikte yaşama yazdıklarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin