Başkent Üniversitesi Özel Ayşe Abla Fen Lisesi TÜBİTAK Başarısı

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen “Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri” bölge yarışmasında Anadolu ve Fen Lisemizden 4 proje sergilenmeye değer bulunmuştu.
         Projelerimiz:

SIRA NO ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI SINIFI PROJE ADI PROJE ÇESİDİ DANIŞMAN ÖĞRETMEN
1 ÖYKÜ DALGIÇ 11 TMB ENERJİ UĞRUNA KAYBEDİLEN YERLEŞİM ALANLARINA YENİ BİR ÖRNEK; HASANKEYF COĞRAFYA ZERRİN DOĞRUSÖZ
2 CEYDA KARABULUT 10 A ÜREME SAĞLIĞINDA ERKEK İNFERTİLİTE TANISINA YENİ BİR YAKLAŞIM BİYOLOJİ NİHAN TOKGÖZ
ÖZÜM YAMAK
3 ASLI BOYNUEĞRİ 11 TMA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE KARŞI DOĞAL BİR ÇÖZÜM: BİYOREMİDASYON COĞRAFYA ZERRİN DOĞRUSÖZ
4 PINAR KALYONCUOĞLU FL 10A RÜZGAR, SU VE GÜNEŞTEN ELDE EDİLEN ISI YALITIM SİSTEMİ FİZİK ÖZLEM ÖMÜR ÖZER

      28 Mart-1Nisan tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde gerçekleşen İç Anadolu Bölge Sergisinde öğrenci ve danışman öğretmenlerimiz okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.
      Öğrencilerimiz, rehber öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları projeleri beş gün süresince sergiyi ziyaret edenlere ve jüri üyelerine tanıttılar. Jürinin yaptığı oylamalar sonucunda, fizik alanında Özlem Ömür ÖZER’in rehberliğini yaptığı FL10 A sınıfından Pınar KALYONCUOĞLU’nun “RÜZGÂR, GÜNEŞ VE SUDAN ELDE EDİLEN ISI YALITIM SİSTEMLERİ” adlı projesi bölge ikincisi; coğrafya alanında Zerrin DOĞRUSÖZ’ün rehberliğini yaptığı 11 TM A sınıfından Aslı BOYNUEĞRİ’nin “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE KARŞI DOĞAL BİR ÇÖZÜM: BİYOREMIDASYON” adlı projesi ise bölge üçüncüsü olmuştur.
      Proje yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi, dereceye girenleri ve onlara rehberlik eden tüm öğretmenlerimizi tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz.