Başkan Ben Olsaydım Proje Yarışması

Yarışma, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin katılımcı yönetim anlayışı gereği, hemşehrilerimizin ilimiz için hayata geçirilmesini istediği, uygulanabilir proje önerilerini alarak bu projeleri hayata geçirmek için düzenlenmektedir.

“BAŞKAN BEN OLSAYDIM” PROJE YARIŞMASI
TEKNİK ŞARTNAMESİ

Yarışmanın Konusu: Başkan Ben Olsaydım proje yarışması

Yarışma:
• Proje önerilerinin değerlendirilmesi,
• Ön eleme,
• Dereceye giren projelerin tespit edilmesi,
• Dereceye giren projelerin açıklanarak ödüllerinin takdim edilmesi,
olmak üzere 4 aşamada olacaktır.

Yarışma İle İlgili Açıklama ve Proje Teslimi
1. Değerlendirme aşamasında jüriye gidecek olan projelerin sahiplerinin bilinmemesi için yarışmacılar kendilerine birer rumuz belirlemeliler.
2. Yarışmacılar başvuru esnasında projelerini teslim edecekleri zarfın üzerine belirleyecekleri rumuzu yazacaklar, kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerinin de yer aldığı başvuru formu ayrı bir zarfta üzerine aynı rumuzla kayıt altına alınarak Kültür Şube Müdürlüğünde muhafaza edilecektir.
3. Yarışmaya katılmak isteyenler projeleri hazırlayarak A1, A2, A3 ve A4 kağıt boyutunda (istenildiği kadar kağıt kulanılarak) projeleri görsellerle destekleyebilir şekilde teslim edilmelidir.
4. Proje ile ilgili maliyet çalışması yapılarak, yaklaşık bir maliyet çıkarılacaktır.
5. Yarışmacılar projelerini Beykapısı mahallesi / Sanat Sokağı ( Kültür Şube Müdürlüğü )’ne şahsen teslim etmeli ya da kargo ile teslim edecek yarışmacılar teknik şartnamede olan başvuru formunu doldurarak (Bey Kapısı Mahallesi, 970 Sokak Sanat Sokağı Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı Eyyübiye / Şanlıurfa ) adresine göndermelidirler.
6. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
7. Dereceye girecek yarışmacılara çeşitli ödüller sunulacaktır.
8. Yarışma kazananları belirtilen süre içerisinde ödülü almamaları halinde sonrasında ŞBBB’dan herhangi bir talepte bulunamayacaklardır.
9. Yarışmada sunulan projelerin her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları münhasıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aittir.
10. Yarışmanın başvuru şartları etkinlik.sanliurfa.bel.tr sonuçları www.sanliurfa.bel.tr sitesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Medya hesaplarından (Twitter, Facebook, İnstagram vb) duyurulacaktır.
11. Yarışmacı proje yarışmasına birden fazla fikir ile katılabilir. Her fikir için farklı rumuz ile başvuru yapılacaktır. Katılımcılar projelerin ŞBBB tarafından kullanılması, uygulanması ve değerlendirilmesi sebebiyle maddi ve manevi tazminat adı altında herhangi bir tazmin talebinde bulunamazlar.
12. Yarışmaya katılanlar tarafından sunmuş oldukları projelerin özgün olmamasından doğacak yasal sorunlarda tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Yine yarışmada yer alacak projeler hakkında üçüncü şahıslar tarafından fikri ve sınai hak ihlali sebebiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına yöneltilecek ihtarlar, iddialar başlatılabilecek hukuki süreç ve takiplerden ötürü tüm sorumluluk projeyi sunan katımcıya ait olup bu konuda yarışmayı düzenleyen ŞBBB’nın sorumluluğu bulunmamaktadır. Olası talepler nedeniyle muhtemel ve doğan tüm zararlardan yarışmaya başvuran kişi/kişiler sorumludur.

13. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak;

• Kişisel verileriniz şartnamede açıklanan amaçlara uygun olarak ve başvuru konusu ile sınırlı olmak üzere; katılımcının tanınması ve yarışma koşullarının uygunluğunun denetlenmesi, iletişimin sağlanması, mali işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla gerekli olan süre kadar muhafaza edilmesi şartıyla işlenecektir.
• Katılımcılar kişisel verilerinin aşağıdaki amaçlarla kullanılmasına açık rızasının bulunduğunu kabul etmektedir. -Kanun Hükmü – İletişimin sağlanması –Hakkın tesisi, korunması, kullanılması- Meşru Menfaat
• Katılımcıya ait kişisel veri toplamanın hukuki sebebi veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olmasıdır.
• Katılımcının kişisel verilerinin aktarılacağı gerçek ve tüzel kişi kategorisi; -ŞBBB’NİN ilgili birim ve daireleriyle, -Yarışma kapsamında ilgili tüm idari, ticari ve sosyal birimler, gerçek kişiler ve tüzel kişiler ile paylaşılabilecektir.

14.Yarışma sebebiyle doğabilecek tüm ihtilaflarda Şanlıurfa Mahkemeleri/İcra Daireleri yetkilidir.

Yarışma Projelerinin İçerikleri
Yarışmacılar,
1. Kültür ve Sanat ve Turizm
2. Bilim ve Teknoloji
3. Mimari
4. Çevre
5. Gençlik ve Spor
Alanlarında projelerle katılabilirler.

Yarışmaya Katılacaklarda Aranan Şartlar:
• Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları, jüri üyeleri ve yarışmalarda görev alan personel ile bunların birinci derecede kan bağı olanlar ve hısımları yarışmaya katılamazlar.
• Başvurucuların başvuru şartlarını sağlanmadığı hususunun yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun tespit edilmesi halinde başvurusunun geçersiz sayılacağı
• 18 yaşından büyük olma şartı aranmaktadır.

Yarışmacı Değerlendirme:
• Yarışmaya başvuranların, yarışmaya kabul edilip edilmeyeceklerinin belirlenebilmesi amacı ile göndermiş oldukları proje jüri tarafından değerlendirmesi yapılacaktır.
• Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Finale kalan yarışmacılar belirlendikten sonra final programının yapılacağı yer konusu hakkında bilgilendirilecektir.
• Projenin uygulanabilir olması,
• Maliyet hesaplanmalı
• Bütçe temini konusunda önerilerde bulunulmalı
• Sürdürülebilir olmalı,
• Kentimizin gelişiminde katkıda bulunmalı
• Proje fikirleri özgün olmalı

BAŞVURU TAKVİMİ
Son Başvuru Takvimi 29 Ocak 2021
Kabul edilen yarışmacıların projelerin değerlendirilmesi 05 Şubat 2021
Finale kalan yarışmacıların seçici kurul tarafından belirlenmesi 11 Şubat 2021
Final yarışması ve ödül töreni Ödül Programına Göre Bilgi Verilecektir.

ÖDÜLLER
Birinciye: 10 Bin TL
İkinciye: 7 Bin 500 TL
Üçüncüye: 5 Bin TL
Mansiyon 1: 2 Bin TL
Mansiyon 2: 2 Bin TL
Mansiyon 3: 2 Bin TL
Mansiyon 4: 2 Bin TL
Jüri Özel Ödülü: 1000 TL
Jüri Özel Ödülü: 1000 TL

İLETİŞİM
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı / Kültür Şube Müdürlüğü
İletişim Hattı: 0531 632 43 63
E-posta: [email protected]
Web: www.sanliurfa.bel.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 − five =