Başka Bir Okul Mümkün (BBOM)

Mimesis Haber/ Alternatif eğitim politikaları bağlamındaki yeni girişimler Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu/Drama alanını birebir ilgilendirmektedir. Bu bağlamda editörlerimize gönderilen aşağıdaki çağrıyı sayfamızda yayınlamak istedik. “Yarış(ma) Yarıştır(ma)” kampanyası destekçilerinden Serkan Kırmızı da BBOM açılışında yer alacaktır. Çocuklar için tasarlanan Davulumdan Masallar adlı gösteriye ve tüm etkinliklere katılım ücretsizdir.

Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneği; Çocuk Haklarına Sözleşme’sinde belirlenen hakları hayata geçiren, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen, ekolojik dengeye saygılı ve ticari kar amacı gütmeyen okullar kurmak; bu eğitim anlayışının yaygınlaştırılması ve benzer başka okulların hayata geçmesi için model teşkil etmek vizyonu ile üç yıl önce yola çıkmıştı. 2013-2014 öğretim yılında İstanbul ve Muğla/Bodrum’daki BBOM okullarının öğretime açıyoruz.

Takipçilerimizin bildiği üzere, okulumuzun kuruluşu için somut adımlar attığımız bir döneme girdik. Kooperatifimizin kuruluşu da bunun ana aşamalarından biriydi. “Başka Bir Okul Mümkün!” dediğimiz için, bunca zamandır yaptığımız çalışmalarla okulumuzu öğrencileri, öğretmenleri, tüm çalışanları, ebeveynleri, binası, bahçesi ile bir araya getirmenin eşiğindeyiz artık. Bu süreçte hepimiz işlerinden, evdeki sorumluluklardan, çocuklarımızla, dostlarımızla geçireceğimiz zamanlardan arttıra arttıra emek harcadık. İlk BBOM Okulları Eylül 2013’te açılıyor.

7 Ekim 2012 Pazar günü İstanbul’da kapsamlı bir tanıtım ve dayanışma toplantısı düzenliyoruz. Kolektif çalışma yapımıza dahil olmak isteyen yeni gönüllülere geldiğimiz aşamayı aktarmak, BBOM Eğitim anlayışını tanıtmak, İstanbul BBOM Okulunun açılışa dair süreci, katılım koşullarını paylaşmak amacıyla yaptığımız bu toplantıya “Başka Bir Okul Mümkün!” diyen herkesi bekliyoruz.
Başka Bir Okul Mümkün Derneği 

Toplantı saatleri sırasında Serkan Kırmızı “Davulumdan Masallar”la çocuklarımızla birlikte olacaktır. (Etkinliğe katılım ücretsizdir.)

Tarih: 7 Ekim, Pazar
Toplantı saati: 15:00-17:00 Kokteyl: 17:00-18:00
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Demir Demirgil Toplantı Salonu

kaynak: http://mimesis-dergi.org/2012/09/baska-bir-okul-mumkun-bbom/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin