Başarım 2015 Konferansı

Değerli Araştırmacı,

4. Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Konferansı, ODTÜ ve TÜBİTAK ULAKBİM’in katkıları ile 1-3 Ekim 2015 tarihlerinde ODTÜ KKM’de gerçekleştirilecektir. Konuyla ilgili çalışmalarınızı BAŞARIM 2015 konferansına yönlendirmenizi umar; iletiyi birden fazla kez alanlardan özür dileriz.

Saygılarımızla,

BAŞARIM 2015 Düzenleme Komitesi

BAŞARIM 2015

4. Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Konferansı

2. Bildiri Çağrısı

1-3 Ekim 2015

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

Yüksek başarımlı hesaplama ile ilgili deneyim, araştırma, çalışma ve sonuçların, ulusal ölçekte süreklilik gösteren bilimsel bir etkinlik kapsamında değerlendirilmesi ve paylaşılması amacı ile düzenlenmekte olan Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Konferanslarının dördüncüsü, ODTÜ ve TÜBİTAK ULAKBİM’in katkıları ile 1-3 Ekim 2015 tarihlerinde ODTÜ KKM’de gerçekleştirilecektir.

Başlıca Konular:

Çok çekirdekli, Çok işlemcili, Grafik İşlemci Birimi (GPU) tabanlı, Koşut (Paralel), Grid, Bulut, Küme, vb. sistemler ile Yüksek Başarım elde etmeye yönelik olarak;

  • Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik Uygulamaları (Örn. Hesaplamalı Fizik, Kimya, Biyoloji, Yerbilimleri vb.)
  • Büyük Veri Uygulamaları (Örn. Veri Madenciliği, Veri Erişimi vb.)
  • Koşut Algoritmalar, Yaklaşımlar, Kuramlar ve Uygulamalar
  • İletişim Sistemleri, Yöntemleri ve Katmanları
  • Derleyiciler, Kütüphaneler ve Araçlar
  • Eniyileme, Verimlilik ve Başarım Ölçümü
  • Güvenlik ve Gizlilik
  • Güvenilirlik ve Hataya Dayanıklılık
  • Kullanıcı ve Kaynak Yönetimi
  • Sürdürebilirlik ve Politikalar

Bildiriler: Konferansta sunulmak üzere seçilecek olan bildiriler, BAŞARIM 2015 Konferans Bildirileri Kitabında sadece elektronik olarak basılacaktır. Bildirilerin iki sütunlu IEEE formatında olması beklenmektedir. Formata ilişkin geniş bilgi, konferans ev sayfasında yer almaktadır. Bildirilerin basım için kabul edilebilir uzunlukta olması beklenmekle birlikte, katı bir sayfa sayısı sınırı bulunmamaktadır. Bildiri gönderimi ve değerlendirme işlemleri için, ev sayfasından ulaşılabilecek olan sistem kullanılacaktır. Konferansın dili Türkçedir.

Çalışma Grubu Toplantıları: Benzer konular üzerinde çalışan araştırmacılarımızı bir araya getirerek işbirliği ortamları geliştirmeye yönelik olarak, araştırmacılarımızın istekleri doğrultusunda grup toplantıları düzenlenebilecek ve duyurulabilecektir. Bu konudaki isteklerinizi iletişim adresine iletebilirsiniz.

Önemli Tarihler:

Bildiri gönderimi için son tarih: 12.08.2015

Değerlendirme sonuçlarının duyurulması: 04.09.2015

Basıma hazır bildiri gönderimi: 14.09.2015

Konferans Ev Sayfası: http://www.basarim.org.tr/2015

İletişim: [email protected]

Düzenleme Komitesi: Hilal Kılıç Arslan, ODTÜ Bilgisayar Müh. Sefa Arslan, TÜBİTAK ULAKBİM Ercan Selçuk Bölükbaşı, ODTÜ Bilgisayar Müh. Hayrettin Bucak, TÜBİTAK ULAKBİM Özgür Ergül, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Müh. Alperen Eroğlu, ODTÜ Bilgisayar Müh. Feyza Eryol, TÜBİTAK ULAKBİM Murat Manguoğlu, ODTÜ Bilgisayar Müh. Cevat Şener, ODTÜ Bilgisayar Müh. Onur Temizsoylu, TÜBİTAK ULAKBİM İsmail H. Tuncer, ODTÜ Havacılık ve Uzay Müh.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin