Ana SayfaÜniversite Öğrenci BurslarıBaşarı ve Eğitim Bursu Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı

Başarı ve Eğitim Bursu Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı

T.C. Üniversitelerinin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvurabildiği burs başvurusu.

Yazılım Test ve Kalite Derneği, T.C. Üniversitelerinin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okumakta olan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvuru kriterleri aşağıda belirtilmiştir:

Üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde veya önlisans düzeyindeki Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görmekte olup ve en az 1. sınıfı bitirmiş olmak,
Dörtlük düzene göre en az 3.0/4.0 not ortalamasına sahip olmak,
Verilecek bursa ihtiyacı olmak
Bu kriterleri sağlayan T.C. Vatandaşları burs için aşağıdaki linke tıklayarak başvurularını yapabilirler. Bursa hak kazanan öğrenciler Yazılım Test Ve Kalite Derneği tarafından belirlenecek, gerektiği durumlarda telefon ve yüz yüze mülakata çağrılacaktır. Burs bir yıllık zaman diliminde Temmuz ve Ağustos ayları dışında 10 ayı kapsayacaktır. Burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayısı dernek tarafından belirlenecektir. Dernek vermekte olduğu bursu her zaman askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Başvuru sonuçları Eylül-Ekim aylarında sadece burs kazananlarla irtibata geçilerek duyurulacaktır. Kazanamayan öğrencilere herhangi bir duyuruda bulunulmayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Ağustos 2020

-Başvuru sonuçları Eylül-Ekim aylarında sadece burs kazananlarla irtibata geçilerek duyurulacaktır. Kazanamayan öğrencilere herhangi bir duyuruda bulunulmayacaktır.

-Burs desteği, Eylül-Haziran süresince toplamda 10 ay verilecektir. Sonraki eğitim-öğretim döneminde başarı ve ihtiyaç durumunun devam etmesi halinde bursiyerlere mezuniyete kadar burs desteği sağlanacaktır.

-Burs, üniversitelerin lisans düzeyindeki Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve önlisans düzeyindeki Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görmekte olan ve en az 1. sınıfı bitirmiş öğrencilere verilmektedir.

-Burs, not ortalaması 4,0 üzerinden en az 3,0 olan öğrencilere verilmektedir.

-Değerlendirme sürecinde adaylardan bazı ek bilgi ve/veya belgeler talep edilecektir. Sağlayamayan adayların başvurusu değerlendirme dışında sayılacaktır.

-Belirtilen tüm bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği adayların sorumluluğu altındadır.

-Başvuru değerlendirmeleri Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından yapılacaktır.

-Burs tutarını belirleme ve arttırma/azaltma hakkı Yazılım Test ve Kalite Derneği’ne aittir.

Yazılım Test ve Kalite Derneği Başarı ve Eğitim Bursu Başvuru
https://form567.typeform.com/to/UbryvI

Telefon; +90 212 276 06 48
Faks; +90 212 276 06 47
Adres; Eski Büyükdere Cad. Maslak İş Merkezi A Blok No: 37 Sarıyer / İstanbul
Email; certification@turkishtestingboard.org

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.