Barbaros İlkokulu Etwinning projesi “İyilikler Kulübü” Etkinlikleri

Etwinning projesi İyilikler Kulübü
Etwinning projesi

Eskişehir Barbaros ilkokulu olarak Ekim 2019 da katıldığımız İyilikler Kulübü ( Godness Club) projemizin Mayıs 2020 itibarıyla son değerlendirme anketine katılan velilerimiz ve öğrencilerimiz iyi ki böyle bir projeye katıldık iyiliklerimize iyilik kattık diyerek mesajlar yolladılar.

Etwinning projesi İyilikler külübü projemizi gerçekleştirirken değerlerine sahip çıkan, yardımsever, bilinçli bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz. Projemiz kapsamında yapacağımız etkinklerle öğrencilerimizin yaparak/yaşayarak öğrenmelerinin önünü açmak istiyoruz. Hep sözde kalan her gün haberlerde izledikleri ama bir çok öğrencimizin  malesef anne babasının bile uygulmamadığı yaşlılara saygı, sokak hayvanlarına sahip çıkmak, kadın haklarını önemsemek,ihtiyaç sahipleri ile paylşamak gibi değerleri yaşamaları kalıcı öğrenmeleri ve bu konulara çevrelerinde dikkat çekmelerini istedik.

Ekim ayında iyilik Pınarı etkinliğimiz,Kasım ayında El öpenin ben olayım etkinliği ile Huzur evi ziyaretimiz,Aralık ayında Engelliler farkındalık ve empati etkinliklerimiz, Ocak Ayındaki can Dostumuz Hayvanlar temalı etkinliklerimiz, Şubat ayındaki Kitap Kumbara etkinliğimiz ile kitap bağışımız ve Mart ayındaki Anneme Çiçek babama Mektup etkinliklerimiz ve Nisan ayındaki İyilik yap Ev de kal Etkinliklerimizi web 2.0 araçlarımızla taçlandırarak öğretmen veli ve öğrenci işbirlikli müfredat kazanımlarıyla entegre edilmiş olan projemiz Mayıs ayındaki değerlendirme webinar ve anketi ile sona erecektir.

Emeği geçen Herkese teşekkürlerimizle..