Bana Güvenirseniz Başarırım etwinning projesi

e-twinning
e-twinning proje

Sakarya Rüveyde Güneş İlkokulu öğretmeni Gizem Güldaş Keskin’in ve 1-A sınıfı öğrencilerinin katılım gösterdiği e-twinning projemiz başladı. Türkiye’den 10, Azerbaycan’dan 2 öğretmenin yürüteceği projemizin amacı;

İlkokulda bulunan dezavantajlı öğrencilerin akranları tarafından sosyal kabulünün hızlandırmak, onların bedensel ve sosyal gelişimlerinin etkinliklerle güçlendirilmesi konularını içermektedir. Bu öğrencilerin sınıflarda yaşadıkları uyum sorunlarının giderilmesi ve arkadaşları tarafından çalıştıkları grubun bir üyesi olduğunu kabul etme ve destekleme üzerine kurulmuştur. Bu bireylerin eğitim öğretim hayatına devam ederken karşılaştıkları sorunlara çözüm üretme ve karar verme yeterliliklerini geliştirmektir.

Projemiz dezavantajlı öğrencilerin akranları ile beraber iş yapabilme becerisini geliştirme üzerine çeşitli etkinliklerden oluşmaktadır. Bu bireylerin sınıf içinde uyumunu daha da hızlandırarak, akranları ile aynı ortamda, bir grup içinde görev almasını sağlayacak, kendine güveni artacak ve kendi yaş grubunda akranları tarafından kabul göreceklerdir. Öğrencilerin beraberce teknolojiyi üretim alanında kullanmaları bu kabulü daha da kolaylaştıracaktır. Bu bireylerin eğitim öğretim hayatına devam ederken karşılaştıkları sorunlara çözüm üretme ve karar verme yeterliliklerini geliştirme üzerine çeşitli etkinlikler planlanmıştır.