“Bana Güvenirseniz Başarırım” eTwinning Projesi Başladı.

eTwinning
eTwinning Projesi
eTwinning
eTwinning Projesi

Kuruculuğunu Antalya Kepez Ersoy İlkokulu sınıf öğretmeni Yüksel Ertuğrul ile Ordu-Ünye Yunus Emre İlkokulu Sınıf öğretmeni Safiye Selm TRABZON’un yaptığı “BANA GÜVENİRSENİZ BAŞARIRIM” eTwinning projesi başladı. Türkiye’den 10, Azerbaycan’dan 2 öğretmenin yürüteceği projemizin amacı;

İlkokulda bulunan dezavantajlı öğrencilerin akranları tarafından sosyal kabulünün hızlandırmak, onların bedensel ve sosyal gelişimlerinin etkinliklerle güçlendirilmesi konularını içermektedir. Bu öğrencilerin sınıflarda yaşadıkları uyum sorunlarının giderilmesi ve arkadaşları tarafından çalıştıkları grubun bir üyesi olduğunu kabul etme ve destekleme üzerine kurulmuştur. Bu bireylerin eğitim öğretim hayatına devam ederken karşılaştıkları sorunlara çözüm üretme ve karar verme yeterliliklerini geliştirmektir.

Projemiz dezavantajlı öğrencilerin akranları ile beraber iş yapabilme becerisini geliştirme üzerine çeşitli etkinliklerden oluşmaktadır. Bu bireylerin sınıf içinde uyumunu daha da hızlandırarak, akranları ile aynı ortamda, bir grup içinde görev almasını sağlayacak, kendine güveni artacak ve kendi yaş grubunda akranları tarafından kabul göreceklerdir. Öğrencilerin beraberce teknolojiyi üretim alanında kullanmaları bu kabulü daha da kolaylaştıracaktır. Bu bireylerin eğitim öğretim hayatına devam ederken karşılaştıkları sorunlara çözüm üretme ve karar verme yeterliliklerini geliştirme üzerine çeşitli etkinlikler planlanmıştır.

Projemiz 01 Ekim 2020- 31 Ocak 2021 tarihleri arasında yürütülecektir.