Balıkesir eTwinning Çevrim içi Çalıştay’ı yapıldı

Balıkesir eTwinning Çalıştay’ı 29-30 Aralık 2020 tarihlerinde tamamlandı.. Çalıştay’da
“1200 başvuru
591 katılımcı
56 Atölye Rehberi
2 günde 51 Proje”, önemli sonuçlardandı. Çalıştay,tüm öğretmenlere farklı bir tecrübe oldu. Gerçekten de az zamanda çok işler yaptık.
45.grup olarak İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Felsefe grubu öğretmeni Dr.A.Akbulut rehberliğinde iki proje yazdık.
Ekibimizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Konaklama dersi, Yeme İçme Hizmetleri dersi,bir felsefe grubu,coğrafya ve el sanatları vb öğretmeni vardı.Onlar arasından proje için ortak konumuz ne olur,diye çok düşündük ve bu farklı disiplinlerden iklim değişikliği ve israf konulu proje yazdık. Öğretmenlerimiz çok heyecanlı ve istekli idi. Keyifle çalıştık. Onlara üç web aracının yanında diğer web araçlarının da adını ve kullanım alanlarını, kurucusu olduğumuz “Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar,Bilime Farklı Bakış:Bilimsel Gaflar adlı projelerimizi tanıttık. Ayrıca kalite etiketi alan projelerde neler önemli olduğunu örnek projeler üzerinden (BENGİ, 1 İyilik Yap İyilik Bul” vb projeleri) inceledik. Program sonunda öğretmenlerin proje konusunda yola devam edeceklerini ifade etmeleri güzeldi.
Teşekkürler Balıkesir MEM ve Umit Yel.Bu etkinliğe bizi de dahil ettiğiniz için teşekkürler. Teşekkürler #bigep #karesimem #balikesirmem