Bahçeşehir Koleji’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılı için eTwinning projelerini tamamladık.

Okulumuzda 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında sevda YÜCE tarafından üç eTwinning Projesi yürütüldü. Bu projelerden biri “Dıjıtamath” dır. Projede geogebra, desmos, Mathigon, phet gibi web araçlarını kullanarak matematik ve fen derslerini daha anlaşılır ve teknoloji ile entegre hale getirmeyi amaçladık. öğrencilerimiz ile bu programları kullanmayı öğrenerek müfredat konularımız arasında uygulama alanları geliştirdik.

“Müzede Matematik ve Kültür” projesinde ise Müze gezileri düzenleyerek, müzede ;Matematik dersleri eğlenerek öğretilecek ve kültürel etkinliklerle farklı branşlarla işbirliği içerisinde eğitimler yapılmıştır. Öğrencilerin temel yeterliliklerinin artırılması, matematik derslerindeki akademik başarının artırılması amaçlanmıştır.

“Dynamic Geometry” Projemiz, matematiğin öğretme-öğrenme sürecinde aksiyomların ve geometrik teoremlerin derinlemesine anlaşılabilmesi için ders içeriğinin dinamik geometrik yazılımlarla desteklenmesini amaçlamıştır. Böylece öğrenciler geometri ve cebir arasında daha güçlü bağlar kurup, öğrencilere daha fazla görsel materyal sunup öğrenmeyi daha kalıcı ve ilgi çekici hale getirmişlerdir. Dünyanın farklı yerlerinden 32 matematik öğretmenini bir araya getirerek matematik öğretimini geliştirmenin yollarını bulmaya çalışmıştır. uluslararası bu projelerde öğrencilerimiz de kendilerini akademik ve sosyal olarak ifade etme imkanı bulmuşlardır.

 

eTwinning Proje
eTwinning Proje

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.