Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Kurulduğu 2006 yılından beri Türkiye’nin en başarılı öğrencilerine proje ve üretim odaklı eğitim imkânı sunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi benzersiz eğitim ortamını Türkiye çapında açtığı yeni Fen ve Teknoloji liseleriyle daha çok öğrenciye ulaştırıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın geleceğinde söz sahibi olacak bireyler yetiştiren Fen ve Teknoloji Liseleri bu büyük hedefe birlikte yürüyeceği öğrencileri seçmek için Türkiye’de bir ilk olarak lise kabul sistemi uyguluyor.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi olmak isteyenler ApplyFenTek uygulamasıyla kendilerini, hedeflerini, başardıklarını ve başarmak istediklerini anlatarak Fen ve Teknoloji lisesi öğrencisi olmaya hak kazanıyor.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri

Fen ve Teknoloji Liseleri, analitik düşünme becerisine sahip, araştırmacı, bilimin gücüyle hareket eden, yenilikçiliği içselleştirmiş, girişimci, toplum sorunlarına çözümler üreten, dünya ile rekabet ederek ülkemizin geleceğine yön verecek bir nesil yetiştiriyor.

Türkiye’nin ilk fen ve teknoloji lisesini kuran ve müfredatı MEB tarafından onaylanan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi 2015 yılından itibaren Türkiye çapında yeni okullarla büyümeye başladı. Hedefimiz ülkemizi dünyanın en güçlü ekonomileri arasına sokacak lider gençleri yetiştirmek.

Fen ve Teknoloji Lisesi Eğitim Modelinin Önemi
Fen ve teknoloji alanında ülkemizi dünyanın zirvesine taşıyacak, Türkiye’yi bilim ve teknoloji üreten bir topluma dönüştürecek bireyler yetiştirmek hedefiyle 2006 yılında kurulan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek fen ve teknoloji eğitimini proje temelli ve üretim odaklı eğitim anlayışında bir araya getirerek lise öğrencilerine üniversite seviyesinde bir eğitim ortamı sunuyor. Hedef; bilim ve teknoloji üreten nesiller yetiştirmek.
Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin kurulduğu günden beri aldığı ulusal ve uluslararası başarılar, öğrencilerinin kabul edildiği üniversiteler ve dahil oldukları projeler Fen ve Teknoloji lisesinin Türkiye’nin en başarılı ve dünyada kabul görmüş prestijli okulu olarak öne çıkarıyor.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi
Türkiye’de fen eğitimini dönüştüren vizyonuyla öğrencilerine yeni ufuklar açan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde eğitim gören öğrenciler;

Faydalı model geliştirerek, patent başvurusu yapabilir, girişimci fikirlerine destek bulabilir,
Uluslararası yarışmalarda başarılar kazanarak adını dünyaya duyurabilir,
STEM+A eğitimiyle hayallerini hayata geçirebilir,
Liderlik becerilerini tüm okul hayatı boyunca hayata geçirme ve deneyimleme fırsatını yakalar,
Yurtdışı üniversite kabul
Fen ve Teknoloji öğrencileri yabancı dil edinim süreçlerini farklı disiplinlerde makale ve bilimsel yazıları takip edebilecek düzeye taşıyıp, yapmış oldukları projelerle ülkemizi temsil ettikleri yarışma ve turnuvalarda İngilizce üretken (konuşma ve yazma) dil becelerileri ile fark yatarmaktadırlar. TOEFL, IELTS, SAT vb. sınavları yüksek skorla geçip, ikinci yabancı dilde de A2 seviyesine gelmektedirler.
Talim Terbiye Kurulu onaylı farklı öğretim programlarından yararlanır,
Tam donanımlı laboratuvarlarda çalışabilir,
Robotik çalışmalarıyla dünyanın en başarılı takımlarının parçası olabilir,
Üniversite seviyesinde bir lise eğitimi alarak hayata önde başlayabilir.
Lise döneminde yaptığı çalışmalar ve aldığı ödüllerle dünyanın önde gelen üniversitelerinden burslu kabul alabilir,
Bahçeşehir Üniversitesi’nin güçlü akademik kadrosunun desteğini tüm eğitim-öğretim hayatı boyunca yanında hisseder,
Türkiye’nin en prestijli üniversitelerine özel kontenjanla kabul edilebilir.

http://applyfentek.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin