Bağlar Kaymamalığı Bilim Şenliği 2011

Bağlar Kaymakamlığı “Bu Benim Eserim Projesi” kapsamında ki “3. Bilim Şenliği”bu yıl Burhanettin Yıldız Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonunda düzenlendi. 3. Bilim Şenliğine ev sahipliği yapan Bağlar Kaymakamımız Mehmet Cengiz Yücedal , Valimiz Mustafa Toprak, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, , Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili,Bağlar Kaymakamlığı SYDV Müdürü Fırat Batmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bağlar İlçesi İlköğretim Okul Müdürleri ve projede emeği geçen öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Bağlar Kaymamalığının bu yıl üçüncüsünü düzenlediği bilim şenliğinde öğrenciler tasarladıkları ürünleri sergilediler. Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından stantları gezen Valimiz ve beraberindekiler, Diyarbakırlı mucit öğrenciler in hayatı kolaylaştırmak için geliştirdikleri ürünleri inceleyerek öğrencileri başarılı çalışmalarından ötürü kutladılar.
 Bağlar Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 3. Bilim Şenliğinde, il bazında toplam 155 proje hazırlanarak onaylandı. Bu projelerden 7 tanesi ise bölgeler arasında düzenlenen sergilere katıldı. Bölgedeki sergilerde başarı elde eden 2 proje daha sonra Ankara`daki Türkiye sergisine gönderilmeye hak kazandı.
Etkinliğin sonunda ise çalışmalara emeği geçen okul müdürleri ve proje danışman öğretmenlerine, Sayın Valimiz Mustafa Toprak, Bağlar Kaymakamı Mehmet Cengiz Yücedal ve Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur tarafından çeşitli ödüller verildi.