“Azerbaycan Edebiyatının Söz ve Fikir Adamı HÜSEYİN CAVİD” Toplantısı

“Azerbaycan Edebiyatının Söz ve Fikir Adamı HÜSEYİN CAVİD” Toplantısı

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçiliğiyle Ankara Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü tarafından düzenlenen bu toplantı ilgilenen herkese açıktır.

Azerbaycan’dan yüksek bir heyetin de katılacağı toplantıda Türkiye’den Prof.Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Prof.Dr. Yavuz Akpınar, Prof.Dr. Erdoğan Uygur; Azerbaycan’dan ise Prof.Dr. Kamran Aliyev, Doç.Dr. Sona Veliyeva ve Doç.Dr. Azer Turan bildiri sunacaklar.

İki oturumda düzenlenecek olan toplantıda Prof.Dr. Bilge Ercilasun ve Prof.Dr. Kamran Aliyev oturum başkanlığı yapacak.

Açış konuşmaları ise Prof.Dr. Sema Barutçu Özönder (Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı), Prof.Dr. Abdülkadir Gürer (Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Erkan İbiş (Ankara Üniversitesi Rektörü), Faig Bağırov (Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi) ve Ali Hasanov (Azerbaycan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı) tarafından yapılacaktır.

Oturumun sonunda Ankara Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğrencilerinden Büşra Akkuş, Azerbacayn şarkılarını seslendirecektir. Ona Hacettepe Üniversitesinden Vahid Muhammedi gitarla eşlik edecektir.

Toplantı Cuma günü 27 Mart 2015’te Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. Yıl Konferans Salonu, Tandoğan adresinde düzenlenecek. MRH

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.