Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi “Innovative Teachers and Students are Coding” eTwinning Projesini tamamladı.

innovative proje

“eTwinning Okulu” ünvanını geçtiğimiz yıl alarak Şanlıurfa’nın ilk eTwinning okulu olan Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi, son 3 yıldan bu yana bir çok başarılı eTwinning projesine imza atmıştır.

2019-2020 eğitim öğretim yılında da “Innovative Teachers and Students are Coding” projesi tamamlanmıştır. Arnavutluk, Romanya, Gürcistan ve Türkiye den ortak okulların yer aldığı proje öğretmenlerin ve öğrencilerin geleceğin dili olan kodlama konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi matematik öğretmeni, aynı zaman da “Innovative Teachers and Students are Coding” projesi okul koordinatörü Z.Gökçen KARADEM;”Kodlama günümüzde oldukça önem taşımaktadır. Öğrencilerimiz her an teknoloji ile bilgisayar, telefon, tablet ile beraberdir ve bu araçları kullanmada son derece yeteneklidirler. Öğrencilerimizin teknoloji alanında üretici olmalarını teşvik etmek öğretmenler olarak bizlerin görevidir. Bu bağlamda temel olarak öğrencilerimize yazılım geliştirme ve programcılığın temeli olan kodlama konusunda farkındalık sağlamamız gerekiyor. Projemizde öğrencilerimiz basit kodlama yöntemleri ile kendi oyunlarını tasarlamışlar, her gün oynadıkları oyunları kendilerinin de yazabileceklerinin farkına varmışlardır. Proje kapsamında çok sayıda oyun tasarımı yapılmıştır.” diyerek projenin önemini belirtmektedir.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi öğrencilerini “Innovative Teachers and Students are Coding” projesindeki başarılı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

ETTT
eTwinning Projemiz