AYŞE ABLA OKULLARI BİLİM ŞENLİĞİ

29 Mayıs 2011 Pazar günü,  akılcılık ve bilimin yol göstericiliğinde daha aydınlık bir gelecek için araştırdıklarımızı,  ürettiklerimizi paylaştık.

      Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Rahmi YAĞBASAN’ın konuşmaları ile başlayan açılış törenimiz; Poster Çalışmaları Sunumu, Eğlenceli Bilim Etkinlikleri, Dans Gösterisi, Çalgı Topluluğu Konseri ve Ödül Töreni ile saat 16.30’da sona erdi.
      Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ yaptığı konuşmasında; “Birazdan izleyeceğimiz proje ve sunumlarda öğrencilerimizin bilim insanı olma yolunda emin adımlarla yürüdüklerini fark ederken, bir taraftan da edindikleri bilgi, birikim ve özgüvenin nasıl başarıya dönüştüğüne tanıklık edeceğiz.” dedi.
      12. Bilim Şenliğimizde bu yıl, ilköğretim birinci kademeden oluşan küçük mucitleri, Fen Bilimleri ile Matematik alanlarında  hazırlanan eğlenceli  bilim  etkinliklerini ve ilköğretim ile ortaöğretim seviyelerinde gerçekleştirilen takım oyunlarını    buluşturduk. 
      Şenliğimize; İlköğretim ikinci kademedeki arkadaşlarımız Fen ve Teknoloji ile Matematik alanlarında hazırladıkları 61 projeyle katıldılar. Lise ve Fen Lisesi olarak da Fen Bilimleri ve Matematik alanlarında hazırladığımız 23 projeyle katıldık.
       Projelerimiz; Hacettepe, Gazi ve Başkent Üniversitelerinden gelen jüri üyeleri  tarafından değerlendirildi. Dereceye giren arkadaşlarımıza ödülleri, gün sonunda   gerçekleştirilen ödül  töreninde  Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, Okul Müdürleri ve Jüri Üyeleri tarafından verildi.
İleri ve üretken bir Türkiye için yorulmadan, çalışmaya devam edeceğiz.
      Dereceye giren arkadaşlarımız:

İLKÖĞRETİM
Fen ve Teknoloji Birincilik Serra Polatkan
  İkincilik Onur Sönmez
  Üçüncülük Buse Bulkan
 Matematik Birincilik Ahmetcan Özdemir
  İkincilik Alinda Ceren Ünsal
  Üçüncülük Efe Karaca
ORTAÖĞRETİM
Biyoloji Birincilik Elif Deniz Haberal
Fizik Birincilik Emre Karamullaoğlu
Kimya Birincilik Begüm Köktürk-Miray Ayşen
Matematik Birincilik Batu Ülkü
Matematik İkincilik Deniz Avcı-Deniz İpek Ayaşlı