Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eTwinning Projesi

twininning logo

Keçiören Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘ nin birlikte kuruculuğunu üstlendiği Sanal Dünya da Gerçeği Bul ( Find The Truth İn The Virtual World) adlı E-Twinning projesi çalışmaları devam ediyor.

Projede Arnavutluk(3), Bulgaristan(2), Gürcistan(1) Hırvatistan(2), İspanya(1), İtalya(1), Portekiz(2), Romanya(3), Türkiye(9), Ukrayna(3) olmak üzere 10 farklı ülkeden 29 öğretmen ve 179 öğrenci proje çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Bu projede öğrenciler Web 2.0 araçlarını kullanarak Medya Okuryazarlığı Dezenformasyon (Bilgi Kirliliği) konularında bilinçleniyor.

Öğrenciler hem Web 2.0 araçlarını kullanmayı öğreniyor hem de bu araçları kullanarak oluşturdukları eğitim materyalleri ile kalıcı bilgiye ulaşıyor ve bu materyalleri paylaşarak yaygınlaşmasına olanak sağlıyorlar.

Ayrıca öğrenciler bu proje sayesinde Avrupa ülkelerindeki öğretmenleri öğrenciler takım çalışması yaparak çalışıyor ve başka kültürleri tanıma fırsatı buluyor.

Projenin amacı öğrencilerin sosyal medya mesajlarını eleştirel değerlendirme konusunda bilinçlendirmelerine katkıda bulunarak sosyal medyanın yarattığı riskler konusunda öğrencileri bilinçlendirmek ayrıca öğrencileri ve aileleri için medya okuryazarlığı ve dezenformasyon konularında farkındalık yaratmaktır.

Sanal Dünyada Gerçeği Bul isimli E twinning Projesi İlgili Ayrıntılara Ulaşmak İçin:

findthetruthinthevirtualworld. weebly.com

www.facebook.com/groups/801480617436708

Projemizin kısa videosu: