aybik2014 Sergisi ve Poster Yarışması

aybik2014 kapsamında “Akıllı ve Yeşil Binalar Sergisi” açılacaktır. Sergide son 10 yıl içerisinde inşa edilmiş, akıllı ve yeşil bina kavramlarını temsil eden 20 bina sunulacaktır.

aybik2014 kapanış oturumunda “Akıllı ve Yeşil Binalar Sergisi” ve “Kentlerde Akıllı ve Yeşil Gelecek Poster Yarışması” üzerinden, konunun geçmişi, bugünü ve geleceğinin tartışılacağı bir panel düzenlenecektir.

POSTER YARIŞMASI

aybik2014, mimarlar, mühendisler, şehir plancıları, akademisyenler, tasarımcılar ve yapılı çevre ile ilgili tüm disiplinlerdeki meslek sahiplerini “Kentlerde Akıllı ve Yeşil Gelecek” teması çerçevesinde kurgulanmış yenilikçi fikirlerini sunmak üzere poster yarışmasına davet ediyor.

Sürdürülebilirlik, akıllı, yeşil kavramları 30 yılı aşkın bir süredir tartışılmaktadır. Günümüzde yapılı çevre oluşturulurken bu kavramlar önde gelen kriterler arasında yer almakla birlikte, günlük yaşantımızda yer almaları için yenilikçi ve yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyulmaktadır. Poster yarışması akıllı ve yeşil bir gelecek nasıl olmalı sorusunun tartışılacağı uluslararası bir platform yaratmayı hedeflemektedir.

Yarışmacılar arasından 20 adet poster online juri tarafından seçilerek kongre sırasında sergilenecektir.

Ödüller
aybik2014 poster yarışması ödülleri aşağıdaki gibidir. Yarışma sponsoru daha sonra açıklanacaktır.
• 1. ödül : 1000 Euro
• 2. ödül : 750 Euro
• 3. ödül : 500 Euro

Online Jüri Kriterleri
• Eserin yaratıcılığı, yenilikçiliği ve orijinalliği

• Mantıksal sağlamlığı ve tutarlılığı
• Proje ve düşüncenin içiçeliği
• Yazılı ve grafik sunumun anlaşılabilirliği ve kalitesi

Poster yarışması katılım formunu doldurmak şartı ile ücretsizdir. Kayıt formu,poster formatı ve teslim tarihi www.aybik.org adresinden 31 mart 2014 tarihinden itibaren elde edilebilir.