Avrupa Yaratıcı Platformlar Forumu

Avrupa Yaratıcı Platformlar Forumuna son başvuru tarihi 26 Aralık 2016.

Avrupa genelinde merkezlerin birbirine bağlanma fırsatı

Yaratıcı platformlar; fiziksel veya sanal ortamlarda yaratıcı insanları bir araya getiren yerdir. Bu platformlar, yaratıcı, kültürel ve teknoloji sektörleri arasında ağ oluşturma, iş geliştirme ve cemiyet içi katılım sağlama konularında alan ve destek sağlayan birleştiricilerdir.

Yaratıcı platformlar her büyüklükte ve biçimde olabildikleri gibi, birlik, kooperatif, laboratuvar, geliştirme merkezi gibi çok farklı şekillerde de tanımlanabilir ve yine statik, mobil veya çevrim içi çalışma düzeninde kurgulanabilirler.

İKİNCİ AVRUPA YARATICI PLATFORMLAR FORUMU: SYN-

Bios ve Avrupa Yaratıcı Platformlar Ağı (ECHN) partnerleri Network’ün ikinci forumunu duyurmaktan mutluluk duyar.

Belgrad’da düzenlenen ve son derece verimli geçen ilk forumun ardından düzenlenen bu forum, Yaratıcı Platformlar Ağı’nın geleceğine, ağlar arası fikir alışverişine ve büyümeye, Avrupa genelinde 100’den fazla platformu bir araya getirerek katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Ana teması Büyüme olan forumun geniş kapsamlı programında toplantılar, atölyeler, sergiler aracılığıyla genişleme yoluyla büyüme, geleneksel iş modellerinin genişletilmesi, var olan kuralların yeni şartlara gore değişmesi, daha yeni ve esnek ekonomik mekanizmalara dair yaratıcı fikirler, endüstrinin sınırlarının genişlemesi ve yaratıcı süreçlerin olabilecek en üst düzeyde sonuç vermesi için bu süreçlerin paylaşımı gibi fikirler masaya yatırılacak.Yerel ekonomilerin büyümesine destek olurken – bireysel olanın (sanatçı ve yerel ekonomideki yeri) daha geniş bir çerçevede kendine yer bulup (topyekün, uluslararası ekonomi sahnesi) kendi eşsiz özelliklerini de muhafaza edebilmesi, böylece toplumun geneliyle kültür, yaratıcılık ve endüstrinin bir araya gelmesine yardımcı olabilmenin yolları tartışılacak.

Forum, 26 – 28 Ocak 2017 tarihler arasında, Atina, Yunanistan’da bulunan Romantso Yaratıcı Platform ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

NASIL KATILABİLİRİM?

British Council hâlihazırda, Avrupa genelinde konuyla ilgilenen platormların liderlerini, yöneticilerini ve temsilcilerini, bu etkinliğe katılmaları için davet etmektedir.

Sınırlı sayıda seçkin katılımcının – yemek ve benzeri giderler hariç – seyahat ve konaklama giderleri British Council tarafından karşılanacaktır.

Giderleri kurumunuz bütçesinden karşılanmak kaydıyla, varsa başka katılımcı önerilerinize sıcak bakmakla birlikte, yerin sınırlı olması nedeniyle önerdiğiniz isimlerin hepsinin etkinliğe katılabileceğine dair garanti veremeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz.

Konferansın resmi çalışma dili İngilizce’dir. Bu nedenle katılımcıların çok iyi derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir.

Detay ve Başvuru için Tıklayınız