AVRUPA ŞENLİĞİ

Proje kültürünün oluşturulması, proje bilicinin gelişirilmesi, daha önce uygulanan projelerin sergilenerek sonuçlarının yaygınlaştırılması, proje yapmış kurum ve kuruluşlarla proje yapması muhtemel hedef kitlenin bir araya getirilmesi, proje hazırlamanın teşvik edilerek bölgenin Avrupa Birliği hibelerinden faydalanma oranının artırılması ve bölgemizdeki okul ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi suretiyle eğitimde kalite referansına dönüşmelerini sağlamak amacıyla 15–16 Nisan 2011 tarihlerinde AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde “AVRUPA ŞENLİĞİ” düzenlenecektir.

Etkinlik kapsamında Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Manisa, Sakarya, Uşak ve Yalova illerinden projeler tanıtılacaktır. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yerel ortak statüsünde olup katılımcı iller arasında koordinasyonu sağlayacaktır.

Ayrıca 2 gün boyunca Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı tarafından Comenius, Erasmus, Leonardo Da Vinci ve Gençlik Programları hakkında eş zamanlı seminerler verilecektir.

İletişim için:

Caner BÖREKCİ – Ahmet İNAN
Telefon: (0 266) 245 65 34
İl Milli Eğitim MüdürlüğüAR-GE Birimie-posta: [email protected]

 

Sunulacak AB Projeleri
Stand Yerleşim Planı