Avrupa koleji Burs Başvurusu 15 Ocak Tarihinde Bitiyor

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı

Avrupa Koleji, 1949 yılında dönemin önde gelen devlet adamı Salvador de Madariaga’nın girişimleriyle Belçika’nın Brugge şehrinde kurulmuştur. Avrupa halkları arasında dayanışma ve anlayış ruhu oluşturma hedefi doğrultusunda, bu amaca hizmet edecek yönetici ve bürokratlar yetiştirme gayesiyle kurulan Kolej, ikinci kampüsünü (Natolin) 1993 yılında Polonya’da açmıştır.

Avrupa Koleji verdiği teorik ve uygulamalı dersler, AB kurumlarına yakınlığı, öğrenci ve akademisyenlerinin üstün nitelikleri ve mezunlarının oluşturduğu etkili iletişim ve dayanışma ağıyla, Avrupa çalışmaları alanında en saygın eğitim kurumlarından biridir. İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitimin zorunlu olduğu ve yalnızca yüksek lisans diploması veren Kolej, ülkemizde AB uzmanı gereksiniminin giderilmesinde en önemli rolü oynayacak eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Bakanlığımız koordinasyonunda yürütülen “Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı”, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne adaylık sürecinde, gerek kamuda gerek özel sektörde, donanımlı AB uzmanları ve geleceğin Türk Avrokratlarını yetiştirmek amacıyla, özel sektör temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının değerli katkılarıyla ilk kez 2010-2011 akademik yılında başlatılmıştır.

Bakanlığımız tarafından, akademik açıdan başarılı olan ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2013-2014 akademik yılı için Avrupa Koleji’nde burs imkânı sağlanacaktır.

Burs başvuruları için gerekli şartlar aşağıdaki bulunan burs duyurusunda sunulmuş olup, son başvuru tarihi 15 Ocak 2013 olarak belirlenmiştir.

Sürece ilişkin sorular için [email protected] ve [email protected] adreslerinden bilgi alınabilir. Avrupa Koleji hakkında ayrıntılı bilgi www.coleurope.eu adresinden edinilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin