Avrupa Fotoğraf Yarışması 2011

Avrupa genelindeki bu yarışma, sağlıklı işyerleri ve işte risklerin önlenmesi konusunda farkındalık uyandırmak için EU-OSHA tarafından düzenlenmiştir. Ajans’ın misyonu, “Avrupa’daki işyerlerini daha güvenli, daha sağlıklı ve daha verimli hale getirmek”tir.

Yarışma, herkesi iş sağlığı ve güvenliği konusundaki kendi görüntülerini yakalamaya ve özellikle risklerin önlenmesine odaklanmaya çağırmaktadır. Uluslararası bir jüri heyeti, fotoğrafik hayal gücünü ve yaratıcılığı olumlu karşılayacak ve özellikle işte risklerin önlenmesinin olumlu yönlerine dikkat çeken fotoğraflara değer verecektir.

En iyi üç fotoğraf, yaratıcılıkları ve özgünlüklerinin yanı sıra Avrupa’nın genel beğenisine göre seçilecektir. Bu yıl ilk kez, 21 yaşın altındaki katılımcılar için özel bir Gençlik Ödülü verilecektir! İlham almak için 2009’un en iyi 100 fotoğrafını izleyin.

Katılacak fotoğrafların gönderilmesi için en son tarih 31

Fotoğraf Yarışması ile en son haber ve güncellemeleri takip etmek ve gönderilen fotoğrafları görmek için Facebook sayfalarımızı ziyaret edin.

 

Nasıl katılabilirsiniz
Fotoğrafınızı çektiyseniz ve yarışmaya katılmak istiyorsanız, lütfen önce katılım gereksinimlerinin tamamını okumaya vakit ayırın, daha sonra online kayıt formunu doldurun ve fotoğrafınızı gönderin.

Katılım kuralları
Yarışma tüm Avrupa Birliği, üç EEA ülkesi (İzlanda, Liechtenstein ve Norveç), altı aday ve potansiyel aday ülke (Hırvatistan, Türkiye, Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Arnavutluk) vatandaşlarına açıktır.
Katılımcılar, online kayıt formunu kullanarak en fazla dört fotoğraf gönderebilirler.
Katılacak fotoğrafların gönderilmesi için en son tarih 31 Ağustos 2011’dir.
Tüm katılımcıların, fotoğraf malzemelerinin Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı ve Avrupa’daki Odak Noktaları ve ortakları tarafından telifsiz olarak kullanılmasını kabul etmek zorundadır.
Fotoğraf kriterleri
Jüri heyeti, fotoğrafik yaratıcılığı olumlu karşılamakta ve özellikle güvenli, sağlıklı ve tatmin edici çalışma koşullarının ve eylem durumunda risk önlenmesinin önemli vurgulayan fotoğraflara değer vermektedir.

Bu, ortam fotoğrafçılığını yasaklamayan, sanatsal veya dokümanter bir yaklaşımla yapılabilir. Fotoğrafların odak noktası, işle ilgili çeşitli konular olabilir; örneğin:

kazaların önlenmesi
işyerindeki değişiklikler
tehlikeli maddeler
bakım
risk değerlendirme
bel ağrısı
gürültü
stres
taciz
şiddet
fiziksel şiddet
Fotoğraflar tarım, inşaat, eğitim, balıkçılık, sağlık hizmetleri, ulaşım, otel ve restoranlar gibi farklı ekonomik sektörlerdeki durumları resmedebilir veya belirli bir grubun sorunlarını vurgulayabilir: genç veya yaşlı işçiler, göçmen işçiler, engelli kişiler ve çalışan kadınlar gibi.

Tüm katılımcılar aşağıdaki gereksinimleri yerine getirmelidir:

Fotoğraflar dijital formatta olmalıdır. Sadece online katılımlar kabul edilecektir. Bu yarışmaya baskı veya film halinde gönderilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafların dijital kamerayla çekilmesi gerekmez; negatiflerin, diyapozitiflerin veya basılı fotoğrafların taranması da kabul edilir.

Fotoğraflar, dijital olarak ve iki formatta yüklenerek gönderilmelidir. Sadece jpg ve tiff formatlarına izin verilir; çözünürlük 300 dpi, maksimum dosya boyutu 10 MB olmalıdır. Fotoğraf dosyasına metaveri eklenmesi tavsiye edilir.

Az seviyede aydınlatma, gölgelendirme ve/veya renk düzeltme yapılabilir. Elle ton değiştirme ve kesme kabul edilir. Balık gözü objektifler de kabul edilir. Yüksek dinamik aralıklı görüntüler (HDRI) ve eklenmiş panoramalar, sadece birleştirilen parçaların tümünün yaklaşık olarak aynı zamanda yapılması durumunda geçerlidir.

Fotoğraf, kendi bütünselliği içinde, yarışma katılımcısı tarafından çekilmiş tek bir orijinal eser olmalıdır. Katılımcı bu yarışmaya girerek, gönderilen fotoğrafın yalnızca kendisi tarafından yaratılmış orijinal bir eser olduğunu, fotoğrafın diğer kişi veya kurumların telif haklarını, ticari markalarını, manevi haklarını, gizlilik/reklam haklarını veya fikri mülkiyet haklarını ihlal etmediğini ve fotoğraf üzerinde diğer şahısların hiçbir hak ve menfaati veya ilgisi bulunmadığını ifade, kabul ve garanti etmektedir.

Sponsorun tamamen kendi takdirine bağlı olarak, fotoğraf müstehcen, provokatif, karalayıcı, açık saçık veya başka bir şekilde sakıncalı veya uygunsuz içeriğe sahip olmamalıdır.

Fotoğraflar online giriş formu aracılığıyla yüklenmelidir.

Gençlik ödülü için katılanlar 31 Temmuz itibarıyla 21 yaşında veya altında olmalıdır. Yaşın ispatlanması gerekebilir.

Web sitesi içeriği
Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA) ve içerik sağlayıcıları, her zaman kaliteli bilgiler sunmaya çalışmaktadırlar. Bununla beraber, EU-OSHA verilen bilgilerin güncelliği, doğruluğu, bütünlüğü veya kalitesi ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez. EU-OSHA açısından ispatlanabilecek kasıtlı veya ağır ihmal söz konusu olmadığı sürece, maddi veya düşünsel zararlarla ilgili olarak ve verilen bilgilerin kullanılıp kullanılmamasından veya hatalı ya da eksik bilgilerin kullanılmasından kaynaklanarak EU-OSHA’ya yöneltilen sorumluluk iddiaları prensip gereği hariçtir. Tüm öneriler doğrulanmaya bağlıdır ve bağlayıcı değildir. EU-OSHA, sayfaların parçalarını veya web sitesinin tamamını önceden haber vermeksizin değiştirme, eklemeler yapma, silme, yayınlanmasını geçici olarak veya tamamen durdurma hakkını saklı tutar.

Referanslar ve bağlantılar
Yazarın sorumluluk alanı dışında kalan web sayfalarına doğrudan veya dolaylı referanslar (bağlantılar) yapılması halinde, yazar ancak bunların içeriğinin farkında olduğu ve yasa dışı olabilecek içeriklerin kullanımını teknik olarak engelleyebildiği ölçüde sorumludur. Yazarın bilgisi dışına çıkan içeriklerden ve özellikle bu şekilde verilen bilgilerin kullanılmasından veya kullanılmamasından kaynaklanan hasarlardan yalnızca söz konusu sayfaların sağlayıcısı sorumludur; ilgili yayınlara bir bağlantı yoluyla sadece atıfta bulunan kişi bu şekilde sorumlu değildir. Bu beyan, EU-OSHA tarafından açılan ziyaretçi defterlerine, tartışma forumlarına ve e-posta listelerine üçüncü şahıslarca yazılanlar için de eşit ölçüde geçerlidir.

Telif hakkı bildirimi
Metin, grafikler, görüntüler, tasarım ve kaynak kodu için telif hakkı ve kullanım hakları EU-OSHA’ya aittir. İçerik değişmeden kaldığı, kaynak belirtildiği ve üçüncü şahıs hakları etkilenmediği sürece, nüshaların elektronik veya baskı formatında ticari olmayacak şekilde oluşturulmasına, kullanımına ve paylaşımına izin verilir.

Bu sorumluluk reddinin hukuken geçerliliği
Bu sorumluluk reddi, ona atıfta bulunan web sitesinin bir parçası olarak kabul edilecektir. Bu metnin parçaları veya içindeki belirli ifadeler mevcut yasalara hiç uygun değilse, bundan böyle uymuyorsa veya tamamen uygunsuzsa, bu dokümanın diğer bölümleri içerik ve geçerlilik açısından bu durumdan etkilenmeyecektir.

Bilginin Kullanımları
Topladığımız bilgileri, talep ettiğiniz hizmetleri sağlamak için kullanırız. Kişiselleştirilmiş içeriğin ve reklamların görüntülenmesi, hizmetlerimiz arasında yer alabilir. Bize izin vermediğiniz sürece, diğer kurumların ürünlerini ve hizmetlerini sunması için e-posta adresinizi paylaşmayız