Avrupa edebiyatının asi kalemi Zoran Drvenkar 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda

Seslerin boğulmadığı, renklerin solmadığı, zihinlerin “normal”e bulanmadığı bir dünya hayali ile yayın hayatında üçüncü yılını geride bırakan ON8, çağdaş Alman edebiyatının dâhi yazarlarından Zoran Drvenkar’ı okurlarıyla buluşturuyor. Çeşitli dillere çevrilen kitaplarıyla uluslararası platformda onlarca ödülün sahibi olan Drvenkar, 33. İstanbul Kitap Fuarı’nda 9 Kasım Pazar günü 14.15’te yapacağı söyleşinin ardından 15.00 – 17.00 arası ON8 standında kitaplarını imzalayacak.

ON8, fuarda okurlarını yepyeni kitaplarla buluşturacak. Türkiye’nin genç nabzına kulak veren yazar Mine Soysal, yeni romanı Uzakta’yı ilk kez fuarda 14 Kasım Cuma 13.00’de düzenlenecek bir etkinlikte okurlarıyla paylaşacak. Polisiye kurguyu fantastiğin sınırlarında dolaştıran Sevgi Saygı’nın bir ailenin trajedi ve sırlarla dolu öyküsünü anlattığı son romanı Peri Efsa gibi, Danielle Martinigol’ün dikkat çeken bilimkurgu dizisi 100Dünya, ergenliğin kaçınılmaz “çıplaklığı” ve hayatın yakıcı “soğukluğu”nu anlatan yazar Iva Procházková’dan Çıplaklar ve kalemindeki cesaret ile okurlarını “anlam” üzerine düşündüren Janne Teller’den Ağaçtaki de bu yıl fuarda okurlarıyla buluşacak.

8 Kasım Cumartesi 14.00’te Ahmet Büke, The White Ravens seçkisinde Türkiye’yi temsil edecek ve Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından da 2013 Yılın Gençlik Romanı seçilen romanı Mevzumuz Derin’i; 9 Kasım 15.00’te Zoran Drvenkar, Aleve Dokunmak ve Onlardan Biri’ni; 12 Kasım Çarşamba 14.00’te Müge İplikçi Saklambaç’ı; 14 Kasım Cuma 14.00’te Mine Soysal Uzakta’yı ve 15 Kasım Cumartesi 11.00’de Sevgi Saygı kitabı Peri Efsa’yı okurları için imzalayacaklar.

Sunduğu genç odaklı seçkiyle edebiyat okurlarının dikkatini çeken ON8, bu yıl da Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Salon 2, 101C’deki standında olacak.