Avrupa Dilleri Günü

Açık Kapı Günü
28.9.2013 10.00-17.00
Goethe-Institut, Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Kültür Merkezi

Bu yıl düzenlenen „Avrupa Dilleri Günü“ nde Avrupa’nın kültür merkezleri ortak etkinlikler düzenleyecektir. Goethe Institut, Fransız Kültür Merkezi ve İtalyan Kültür Merkezi’nin salonlarında birden fazla yabancı dilin öğrenilmesini özendiren etkinlikler düzenlenecek ve başka Avrupa ülkeleri de konuk olarak katılacaktır.

Etkinlikler, Avrupa dillerinde tadımlık yabancı dil dersleri (Almancanın yanı sıra Yunanca, Fransızca ve İtalyanca), yabancı dilde karaoke, oyunlar ve ödüllü küçük yarışmalar düzenlenecektir. Bu çerçevede sanatçı Jens Krüger (Prag), farklı Avrupa dillerinde tanınmış şarkılardan oluşan bir konser verecek ve öğleden sonra yabancı dil öğretmenlerine yönelik bir workshop sunacaktır. Bu çerçevede binamızın duvarı grafiti ile sanatsal olarak yeniden düzenlenecek ve gün boyu kısa filmler gösterilecektir.

Avrupalı katılımcıların tanıtım masalarında bilgi edinebilir ve Avrupa ülkelerinin özel yiyeceklerinin tadına bakabilirsiniz. Kütüphanemiz bir kitap standı, çocuklar için gösteriler ve Almanca yarışması gibi etkinliklerle genç-yaşlı, öğretmen-öğrenci herkese hitab edecek bir program sunmaktayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin