Av. Melahat Yılmazlar Burs

Burs Fonu
Burs Fonu

Birlikte Yaşam İstasyonu Derneği kurucularından, sevgili Melahat Ablamız, meslek hayatını kadın hakları için mücadele ederek, şiddet mağduru sayısız kadının yanında olarak ve çocuk ile gençlerin eğitim hayatına destek çalışmaları yaparak geçirdi. 6 Şubat’ta aramızdan zamansız ayrılan Av. Melahat YILMAZLAR’ı anmak ve onun çalışmalarını yaşatmak amacıyla, özellikle de depremden etkilenen üniversite öğrencilerinin eğitim hayatına destek olmak için Av. Melahat Yılmazlar Eğitim Destek Burs Fonu’nu oluşturduk. Bu burs fonunu, nefesimiz yettiği sürece her yıl düzenleyerek devam ettireceğiz.

Burs fonuna katkı sağlayan, Melahat Ablamızın sevdiklerine birlikte yaşama olan hayalimize ortak olduğu için sonsuz teşekkür ederiz.

Fon toplanma süreci ve fonla ilgili detaylar, internet sitemizde şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır.

Burs fonumuz bu sene sadece üniversite öğrencilerine destek sağlayıp depremden etkilenen kişilere öncelik verecektir.

Bursiyer belirleme sürecinde %70 kadın %30 erkek aday kriteri gözetilecektir.

Birlikte Yaşam İstasyonu Derneği yönetin kurulu ve üyeleri seçim sürecinin hiçbir yerinde rol almayacaktır. Bursiyer belirleme süreci farklı alanlarda uzman beş kişilik ekip tarafından mülakatlar sonucu belirlenecektir.

Av. Melahat Yılmazlar Burs Fonu

Sevgili bursiyer adayı,

– Burs başvurunuzu değerlendirme aşamasına almamız için formu eksiksiz doldurmanızı beklemekteyiz. Süreç hakkında sormak istediklerinizi birlikteyasamistasyonu@gmail.com adresine mail atarak iletebilirsiniz.

– Bursiyer seçimini bu alanda uzman kişilerden oluşturduğumuz heyet belirleyecektir. Birlikte Yaşam İstasyonu Derneği üyeleri değerlendirme aşamasının hiçbir kısmında bulunmayacaktır. İnternet sitemizden ve sosyal medya sayfalarımızdan bizlere ulaşmanız, başvuru sürecinize hiçbir katkı sağlamayacaktır. Dernek üyelerini sürecin tamamen dışında tutarak sürecin şeffaf ve profesyonel şekilde ilerlemesi sağlanmıştır.

– Burs fonumuz sadece üniversite öğrencilerini desteklemektedir. Bursiyer seçimi %70 kadın %30 erkek adaylardan oluşacaktır. Depremden etkilenen üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

– Burs programı bursun yattığı ilk ay başlayıp Haziran ayında son bulacaktır.

– Her ayın ilk haftasında burs miktarı öğrencinin banka hesabına yatırılacaktır.

– Av. Melahat Yılmazlar Burs Fonu, öğrencinin sadece eğitim hayatına maddi destekte bulunmamaktadır. Öğrenciyi menti – mentör programına dahil ederek sosyal ve kültürel alanda ve ilerleyen dönemde iş edinme alanında da desteklemeyi hedeflemektedir. Bursiyer belirleme sürecinde menti – mentör programına katılım önemli bir kriter olacaktır.

– Bursiyerin, öğrenim gördüğü şehirde bulunan bir sivil toplum kuruluşunda/öğrenci kulübünde gönüllülük yapmasını beklemekteyiz. Ayda en az sekiz saat gönüllülük faaliyetine katılan bursiyerin bu çalışmalarını eşleştiği mentöre her ay raporlamasını beklemekteyiz. Gönüllülük faaliyetine katılmayan veya katıldığı çalışmaları raporlamayan bursiyer programdan çıkarılarak bursu kesilecektir.

– Bursiyerin verdiği bilgilerin yanıltıcı olduğu daha sonra tespit edilir ya da bursiyerin başka bir kurumdan eğitim hayatını devam ettirmesi için yeterli başka bir bursa hak kazandığı öğrenilirse, bursiyer programdan çıkarılıp bursu kesilecektir.

– Bursiyerin insan haklarına aykırı çalışmalar yaptığı tespit edildiğinde, bursiyer programından çıkarılıp bursu kesilecektir.

AV. MELAHAT YILMAZLAR BURS FONU
https://tr.surveymonkey.com/r/AvMelahatyilmazlarbursfonu

Tüm üniversite öğrenci bursları için sayfamızı ziyaret ediniz.