“Ata’ya Özlem’’ Konulu Öğretmenler Arası Şiir Okuma Yarışması

Şiir Okuma Yarışması
Ata’ya Özlem

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; kahramanlıklarının, vatanseverliğinin, milletine düşkünlüğünün, bağımsızlık yolundaki fedakârlıklarının özlemini, öğretmenlerimiz tarafından şiir yoluyla ifade edilmesidir.

Öğretmenlerimiz arasında işbirliğini arttırmak ve şiir okuma konusunda yetenekleri olan öğretmenlerimizin bu yeteneklerini toplumla paylaşmasına ortam sağlayarak diğer öğretmenlerimizi şiir okuma konusunda teşvik etmektir.

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ, KÜÇÜKÇEKMECE KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIŞMA TAKVİMİ
Son Başvuru Tarihi : 02 Nisan 2021

YARIŞMANIN KONUSU

“Ata’ya Özlem’’ Konulu Şiir Okuma Yarışması

KATILIM ŞARTLARI

“Şiir Okuma” Yarışmasında Öğretmenlerin Seçimi:

a) Küçükçekmece’deki resmi/özel her kademedeki okullarda görev yapan tüm öğretmenler (kadrolu, sözleşmeli, ücretli ve belediye bünyesinde görev yapan) katılabilir.
b) Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Ödül, grubu kuran kişiye verilecektir. Elektronik kayıt sırasında grup adı altında grup üyelerinin kimlik bilgileri girilecektir.

c) Öğretmenler fon müzikleriyle şiirlerini seslendirebilecekleri gibi, fonsuz veya canlı müzik eşliğinde de performanslarını sergileyebilirler.

d) Yarışmanın elemelerindeki değerlendirmeyi, organizasyonun belirleyeceği, uzmanlardan oluşan, “Seçici Kurul” yapacaktır. Seçici Kurulun kararları kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.

e) Yarışmacı öğretmenlerin kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden organizasyon sorumlu olmayacağı gibi, organizasyon, bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir.

f) Organizasyon, yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiçbir izne tabi olmadan, her türlü mecrada yayınlama, kullanma ve paylaşma hakkına sahiptir.

h) Sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartname, program, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü kural ve organizasyon değişikliklerinden Yarışma Düzenleme Kurulu yetkilidir. Yarışma Düzenleme Kurulu uygun gördüğü koşullarda yarışmanın iptaline veya ertelenmesine karar verebilir.

SEÇİCİ KURUL

Alanında uzman akademisyen ve sanatçılardan oluşan jüri tarafından belirlenecektir.

ÖDÜLLER
Birinciler :2.500 TL Para Ödülü + Öğretmene Plaket
İkinciler : 2.000 TL Para Ödülü + Öğretmene Plaket
Üçüncüler : 1.500 TL Para Ödülü + Öğretmene Plaket

NOT: Başvuru ekranı eksiksiz olarak doldurulması zorunludur.

İLETİŞİM
Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Bilgi Evleri Halkla İlişkiler Birimi: Yarışma hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgileri alabilirsiniz.

Halkla İlişkiler Birimi İrtibat Telefonu: 444 4 360 (Dâhili 8965) (Hafta içi 09:00-16:30 saatleri arası)