Atalar Koleji Bilim Şenliği

Atalar Koleji Bilim Şenliği Sergisi İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, eşi ve diğer konukların katılımıyla, kurdelesi kesilerek açıldı.
Bilim Şenliği’nde kısa bir selamlama konuşması yapan Kaymakam Su; “Her şey hayal etmekle başlar. İnsanoğlu uçmayı hayal etmiş ve uçak yapımına başlanmıştır. Denizin altında olmayı düşünmüş, denizaltılar geliştirilmiştir. Bu ve benzer gelişmeler hep birer deneyle, projeyle, gelişmiş, şekillenmiş ve nihayetinde son halini almıştır. Öğrencilerimizi, öğretmenleri ve projeye emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu. Kaymakam Su ve eşi daha sonra proje sunumu yapan öğrenciler ile projeye gözlemcisi öğretmenlere sembolik birer madalya taktı.
63 Proje Hazırlandı…
Atalar Koleji Kültür Müdürü Jale Doğan’da bilim etkinliği ile ilgili olarak; “Öğrencilerimiz laboratuarlarda sabahlıyor. Öğretmenlerimizin saçlarını bilim ağartıyor. Bu yıl çocuklarımız 63 proje hazırladılar ve 5 yıldan bu yana yapılan MEB-TÜBİTAK işbirliği ile yapılan ‘Bu benim eserim’ yarışmasına gönderdiler. 13 projemiz Adana Bölge birinci elemeye gitti ve 5 tanesi barajı aştı. 2008-2009 yılında Türkiye birinciliğimiz var. Ayrıca bu yıl umutlarımız bahar çiçekleri gibi. Şu günlerde güzel sonuçlar umuyoruz.
Öğrencilerimiz yarışmaya 53 Fen Bilgisi, 10 Matematik Projesi ile katıldılar. 6 ay üzerinde çalıştılar. Bu çalışmalardan dolayı onları kutluyoruz. Onlar bizim gönlümüzün birincileri. Dilediğimiz şu ki; Türkiye’deki tüm gençlik bilim yolunda aradığını bulur ve mutlu olur. Emeği geçen öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. Bize destek veren velilerimizi, idareci ve kurucularımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.