Atak Koleji Tübitak Yarışmasına Hazırlanıyor

Mardin Özel Atak Koleji, 2011 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri arası Proje Yarışması’na, 16 proje ile müracaat etti. Hazırladığı birbirinden ilginç projelerden 4 tanesi Malatya’da sergilenme hakkı kazandı.

Atak Koleji Okul Müdürü İlhan Aytekin, Atak koleji olarak TÜBİTAK yarışması için 16 proje hazırladıklarını bunlardan 4 tanesi Malatya’da sergilenme hakkı kazandığını söyledi. Aytekin, “Tarih dalında; Osman Aygün ve Selçuk Şengül’ün hazırladığı ‘Aresta’ projesi, Sosyoloji alanında Burcu Dobaç ve Fatma Aynur Aygün’ün ‘Huzurlu Yuva’ projesi, Fizik dalında Muhammed Kemal Yağçı’nın ‘Ahtapot Bilye’ projesi ile Matematik dalında Ahmet Özmen ile Muhammed Yusuf Baday adlı öğrencilerin hazırladıkları ‘P noktasına farklı bir boyut’ projeleri temsil edecek. Okul olarak her alanda en iyiye ve en güzel ulaşma gayretindeyiz. Projeleri ile Mardin’imize bu başarıyı getiren öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Atak Koleji Proje Koordinatörü Ercan Arslan hedeflerinin, TÜBİTAK bölge turunu başarıyla tamamlayarak Ankara’da yapılacak Türkiye finaline katılmak olduğunu söyledi.