Astronomi Yaz Bilim Kampı

AstroÇOMÜ 2011: Astronomi Yaz Bilim Kampı 

 

 

isimli projemizin desteklenmesine TÜBİTAK tarafından karar verilmiştir. Projenin hedef kitlesini, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilköğretim ve ortaöğretim okullarında görev yapmakta olan fizik, fen bilgisi ve sınıf öğretmenleri oluşturmaktadır. Projeye yapılacak başvurular, Türkiye’nin her yerinde hizmet vermekte olan öğretmenlere (yukarıda belirtilen branşlarda) açıktır. 

AstroÇOMÜ 2011: Astronomi Yaz Bilim Kampı 10-16 Temmuz 2011 ve 17-23 Temmuz 2011 tarihlerini kapsayan iki dönem halinde gerçekleştirilecektir. Kampın her bir dönemine, 30 kişilik iki farklı öğretmen grubu (10 tane fizik öğretmeni, 10 tane fen bilgisi öğretmeni ve 10 tane sınıf öğretmeni) davet edilecektir. Yani, toplam olarak 60 tane öğretmen projemize katılmış olacaktır.

Katılımcı öğretmenlerin bulundukları şehirlerden Çanakkale’ye ulaşım masrafları dışında kalan diğer bütün ihtiyaçları (konaklama, yemek ve eğitim amaçlı seyahat), TÜBİTAK destekli proje bütçesinden karşılanacaktır. Katılımcı öğretmenler, projeye katılım katkı payı olarak 50 TL ödeme yapacaklardır. Katılım ücreti ödemeleri, öğretmenler Dardanos Tesisleri’ndeki odalarına yerleşmeden önce yapılacaktır.

Projemize yapılacak başvurular 15 Haziran 2011 tarihine kadar devam edecektir. Astronomi Yaz Bilim Kampı’na katılmaya hak kazanan öğretmenlerin isimleri 20 Haziran 2011 tarihinde bu websayfasından ilan edilecektir. Projeye başvurunuzu aşağıda yer alan “AstroÇOMÜ 2011: Astronomi Yaz Bilim Kampı Başvuru Sistemi” isimli linki tıklayarak yapabilirsiniz.
 
Not: Başvuru formunda yer alan sorulara vereceğiniz ayrıntılı yanıtlar projeye seçilme ihtimalinizi arttıracaktır. Dolayısıyla, başvuru formunu tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız sizin yararınıza olacaktır. Projeye katılacak öğretmenlerin seçilmesinde, öncelikle başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmuş olması ve daha sonrada verilen yanıtların içten ve detaylı olması dikkate alınacaktır. Başvuru formunu sonuna kadar doldurup, en son sayfanın altında yer alan “Başvuru Formunu Gönder” butonuna basarak başvuru işleminizi tamamlayınız. 

AstroÇOMÜ 2011: Astronomi Yaz Bilim Kampı Başvuru Sistemi