Astronomi ve Güncel Gökbilim Semineri -II

Eğitimcilere Doğa Koleji’nde Astronomi ve Güncel Gökbilim Semineri -II

Doğa Koleji Türkiye’nin ilk uzay konseptli okulu olan Ataşehir Doğa Koleji’nde Astronomi ve Güncel Gökbilim Semineri düzenliyor. Fen, fizik ve bilim konularında artık gökbiliminin de olması gerektiğini savunan seminer bu alanlarda eğitim veren eğitimcileri bir araya toplayacak. Seminere Ankara, Ege, İstanbul, Sabancı gibi Türkiye’nin köklü üniversitelerinden gökbilimci akademisyenler katılırken Ataşehir Doğa Koleji’nin uzay konsepti de tanıtılarak eğitimciler bilgilendirilecek. Seminere başvuru ve katılım için www.dogakoleji.com/astronomisemineri adresindeki online kayıt formunun doldurulması gerekiyor.

Tarih : 5 Ocak 2012 Yer : Ataşehir Doğa Koleji Saat : 10.30 – 15.30

NOT; Seminer sadece eğitimciler içindir

Doğa Koleji, tüm eğitimcileri Türkiye’nin teknoloji ve uzay konseptli tek okulu olan Ataşehir Doğa Koleji’nde düzenlenecek Astronomi ve Güncel Gökbilim Semineri’ne davet ediyor. Uzay çağında bilimi tanıyan, seven ve ilgilenen bir toplumun temellerini atan Doğa Koleji, seminerde bölüm ilkokul,ortaokul ve lise de görev yapan bütün öğretmenleri biraraya getirerek astronomi eğitiminin önemine dikkat çekecek..

Türkiye’nin ilk Teknoloji ve Uzay Konseptli Okulu
Ataşehir Doğa Koleji, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak geliştirdiği bu konseptle öğrencilerine uzayın sınırlarını hem akademik hem de keyifli yanıyla keşfetme olanağı tanıyor. Dünya standartlarında bir eğitim anlayışına sahip olan Ataşehir Doğa Koleji’nin öğrencileri; Dijital ve Uzay Kütüphanesi, Uzay Gözlem Evi ve Planetaryum gibi bölümler ve NASA ile yapılan ortak projelerle uzayın akademik tarafını öğrenebilecek, uzayla ilgili merak ettiklerini özel bölümde bulunan model uzay gemisi, UFO ve özel dizayn edilmiş masa ve film karakterlerinin örneklemeleriyle de uzayın keyifli yönünü keşfedebiliyor.

Seminer Programı

Tarih: 5 Ocak 2013

10:30-11:00 Açılış ve Kayı

11:00 – 11:30: SEMRA SENEM ( Astronomi Öğretmeni)

Sunum Konusu: Uzay eğitiminin gerekliliği ve Doğa Koleji’nde Uzay eğitimi

11:30 -12:30 : Prof. Dr. ETHEM DERMAN

Sunum Konusu: Gökyüzünü Tanıyalım-Tanıtalım

12:30-13:30 : Uzay Merkezi-Sanat Sokağı Ziyareti ve Yemek molası

13:30-14:30 : Prof. Dr.Talat Saygaç

Sunum Konusu: Bilim Eğitiminde Astronomi – Dünya Dışı Yaşam Araştırmaları

14:30-15:30 : Soru-Cevap

ÇEKİLİŞ

15:30-16:30 Uzay Merkezi ve Planetaryum ziyareti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin