Astronomi Öğretmen Seminerlerini (AÖS-28)

Değerli Öğretmenlerimiz,

“Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi” ve “Aksaray İl Millî Eğitim Müdürlüğü” işbirliğiyle 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Astronomi Öğretmen Seminerlerini-(AÖS-28) Uluırmak Uygulama Otelinde gerçekleştireceğimizi bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

ÇALIŞMANIN AMACI

Astronomi Öğretmen Seminerleri ile fen bilimleri öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenlerin astronomi eğitimi konusunda ders programlarında yer alan astronomi kavramları konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmaları, öğrencilerine astronomi kavramlarını nasıl öğretebilecekleri konusunda uygulamalı etkinliklerle tanışma fırsatı sunacak bilimsel ve akademik bir ortamın oluşturulması hedeflenmektedir.

ÇALIŞMANIN KAPSAMI

Çalışma, astronomi temel konularıyla ilgili seminerler, gökyüzü gözlemleri, astronomi eğitimiyle ilgili atölye çalışmaları (güneş saati modeli, gök atlası, iğne deliği kamerası vb.) ve astronomi eğitimi konularının öğretim programlarıyla ilişkilendirilmesi etkinliklerini kapsamaktadır.

HEDEF KİTLE

Aksaray ilinde görev yapan fen bilimleri öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri öncelikli olmak üzere ve diğer illerden katılmak isteyen bu branşlardaki tüm öğretmenlerimiz çalışmanın hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Konaklama bilgisi:

Astronomi Öğretmen Seminerleri- AÖS-28 Aksaray Uluırmak Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecektir. Tüm etkinlik programı bu otelde yapılacaktır (Gözlem etkinlikleri hariç). Konaklama ve şehirlerarası ulaşım masrafları katılımcılara aittir.

İl dışından katılacak öğretmenlerimiz konaklama için öncelikli olmak üzere Uluırmak Uygulama Otelini tercih edebilirler.

Öğretmenlerimiz başvurularını aşağıdaki linkten yapabileceklerdir.

Link: https://tr.surveymonkey.com/r/HXDXRXQ

İletişim:

E-posta: aksarayastronomi28@gmail.com

Web: http://www.astrobilgi.org

Tel: 0 382 288 33 59

Fen bilimleri, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerimizin katılımını bekler, seminerimizde buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Düzenleme Kurulu Adına,

Prof. Dr. Özgül KELEŞ