Aşık Veysel Türküleri Okuma Yarışması

Aşık Veysel
Aşık Veysel Türküleri Okuma Yarışması

Aşık Veysel Türküleri Okuma Yarışması

Yarışma Katılım Koşulları:

“Gençler Seni Hatırlıyor” sloganıyla düzenlenen yarışmada Âşık Veysel Şatıroğlu’na ait türkülerden biri okunacaktır.

Yarışmaya Kayseri il sınırları içerisinde eğitim gören veya Kayseri il sınırları içerisinde ikamet eden

15-25 yaş arası (15 yaşına girmiş, 25 yaşını bitirmemiş) gençler katılım sağlayabilir.

18 yaşından küçük yarışmacılar velisinin onayını almak zorundadır. Veli bilgisi veya izni olmadan yarışmaya yapılan başvurulardan kurumumuz sorumlu değildir.

Yarışmaya katılım sağlayacak olan gençlerimiz kendini tanıtmak için adını, soyadını, semtini, ilçesini ve seslendireceği eseri söyledikten sonra Âşık Veysel Şatıroğlu’nun eserini hiçbir fon müziği, ritim vb. olmadan seslendirip MP4/MOV formatında video olarak kaydederek çektikleri videoyla başvuru sağlayacaklardır.

Video dosya boyutu en fazla 500 MB olmalıdır.

Yarışmaya katılan kişiler aynı seslendirme ile daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış veya seslendirmesinin herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

Her yarışmacı yarışmaya Âşık Veysel’e ait bir adet türkü okuyarak katılım sağlayabilir. Birden fazla türkü ile katılan yarışmacılar elenecektir.

Yarışmada kişi kendi ses ve görüntüsünü kullanmak zorundadır, başkasının sesini veya görüntüsünü kullandığı tespit edilen yarışmacılar elenecektir.

Yarışmaya KAYMEK bünyesinde çalışan personeller ve birinci derece yakınları katılamazlar.

Türkü seslendirmeleri profesyonel cihazlar kullanılmadan yapılacaktır. Ses düzenleme programlarıyla müdahale edilen kayıtlar elenecektir.

Değerlendirmede türküye hakimiyet, ezgiye uygun okuma, duyguyu yansıtma, beden dili (jest ve mimik), dekor, vurgu ve tonlama gibi kriterler göz önünde bulundurulacaktır.

Yarışmaya katılan seslendirmelerin her türlü yayın hakkı Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK A.Ş.ye aittir. Yarışmacılar, seslendirmelerinin bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK A.Ş. tarafından TV, radyo, internet, sosyal medya gibi yayın organları ile yazılı, görsel ve duysal mecralarda kullanılmasını kabul etmiş sayılır.
Yarışma için başvurular 23 Ocak 2023 Pazartesi günü başlayıp 26 Şubat 2023 Pazar günü saat 17.00’de sona erecektir.

KAYMEK A.Ş. yarışma kurallarını değiştirme veya kaldırma hakkına sahiptir.
Yarışmaya katılanlar jürinin kararını kabul eder.

Yarışmaya katılan bireyler “Yarışma Katılım Koşulları”nı kabul etmiş sayılır. Yarışma katılım koşullarını taşımayan adaylar elenecektir.

kaymekyarisma.com/asikveysel/index.php

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

17 − 6 =