ASANSÖR KONUŞMASI YARIŞMASI

Özyeğin Üniversitesi ve Business Networking Akademi tarafından üniversite ve liseliler arasında düzenlenen Asansör Konuşması Yarışması şimdi de Bursa’da. 6 Mayıs’da 1. İzgören Akademi Marmara Yönetim Buluşması’ndaki Özyeğin Üniversitesi oturumunda Özyeğin Üniversitesi Kurucusu Hüsnü Özyeğin ve Rektör Erhan Erkut’un konuşmalarının ardından finali yapılacak olan yarışmada, başvurusunu yaptığı iş fikri elemeyi geçen 5 öğrenci yarışacak.

Asansör Konuşması Yarışması’nın Birincisi Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası’ndan “Fikrin İş Modeline Dönüşümü Eğitimi” kazanacak!

Yarışma tüm öğrencilere açık… Girişimcilik Asansörünü Kaçırmayın!!!

Asansör Konuşması yarışması ile ilgili detaylı bilgi edinmek, “Asansör Cümlenizi” (iş fikrinizi) nasıl oluşturacağınızı öğrenmek için:
www.asansorcumlem.com

Başvuru ve Takvim:

29 Nisan Cuma:

1 – Business Networking Akademi kurucusu Ertuğrul Belen’in Türkiye’nin ilk melek yatırım kanallarından eTohum için tasarladığı Asansör Cümlesi eğitimini özel bir şifreyle seyrettikten sonra;

2 – Başvurularınızı www.asansorcumlem.com adresinden 29 Nisan Cuma akşamına kadar yapabilirsiniz. Başvuruyla ilgili detayları ekte bulabilirsiniz.

3 Mayıs Salı: Finalistlerin açıklanması

6 Mayıs Çarşamba: 1. İzgören Marmara Yönetim Buluşması Özyeğin Üniversitesi Oturumu ve Asansör Konuşması Yarışması Finali (14:15-16:15)

Asansör Yarışması ile ilgili linkler ve önceki yarışmalardan görüntüler için:

http://www.ozyegin.edu.tr/Haberler-ve-Duyurular/Haberler/Asansor-Konusmasi-Yarismasi-Liselerde

Asansör Cümlesi Hakkında (Ertuğrul Belen, Sabah İşte İnsan Makale)

Asansör Cümlesi Nedir? (Ertuğrul Belen, TEB Kobi TV)

Asansör Konuşması Nedir:

Bir asansör yolculuğu süresinde (yaklaşık 60 saniye) iş fikrinin yatırımcıya en etkili şekilde anlatılması prensibine dayanan “Elevator Pitch” (Asansör Konuşması) yarışması bugün uluslararası iş platformlarında genç girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirmek için kullanılan önemli bir iş modeli.

Genellikle “asansör konuşması/cümlesi” olarak adlandırılan bu benzetme, yabancı bir kişiyle birkaç kat aşağı inerken söyleyeceğiniz ilk cümle gibi kısa ve sonuç odaklı olmalıdır. İlk izlenim önemlidir. Kendinizi tanıtma biçiminiz dikkat ve merak uyandırmalı ve karşınızdaki kişinin size soru sorma isteğini tetiklerken yakınlık ve empati kurmasını sağlamalıdır. Ve bu yaklaşık 30-45 saniye içerisinde gerçekleşmelidir!