AŞAĞI DUDULLU İLKÖĞRETİM OKULU BİLİM ŞENLİĞİ 2011

Okulumuzda ikincisi düzenlenen BİLİM ŞENLİĞİ Fen ve Matematik alanlarında öğrencilerin çalışmaları ve öğretmenlerin rehberliğinde göz doldurdu.

Ünlü bilim adamı Einstein “Hayal bilimden daha önemlidir. Çünkü bilim sınırlıdır.”diyor. Sınırları aşan düşünceleri projelendirmek, hayatın gerçekliğine indirgemek ve bütün bunları şenlik haline dönüştürerek, tüm öğrencilerin ilgilerini, meraklarını, zeka ürünlerini ortaya çıkarmak için ortam oluşturmak amacıyla bu şenliği düzenledik.
Bu şenliği bu sene matematik ve fen bilimlerine olan ilgiyi daha da artırmak için yarışmaya dönüştürdük.Aslında matematik ve fenin hayatın ta kendisi olduğunu gördük. Fen-Matematik asık yüzlü ve korku duyulan bir disiplin olmayıp tersine yaşam gibi eğlenceli, neşeli ve insanı dinlendiren bir uğraş alanıdır. Fen ve matematiği sevmek, bilmek ve onu yaşamak, kullanmak insana değer katar. Okulumuz öğrencilerinin her alanda olduğu gibi Matematik ve fen bilimleri alanındada ne kadar yaratıcı olabileceklerine bu yarışma ile bir kez daha şahit olduk. Çok güzel ve yaratıcı çalışmaları güzel sunumları için tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz..