Artvin Çoruh Üniversitesi – Zamosc Devlet Yüksekokulu İle İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Artvin Çoruh Üniversitesi ile Polonya Zamosc Devlet Yüksekokulu (The State Vocational Higher School in Zamosc) arasında Erasmus ve İkili İşbirliği konularında anlaşma imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu Polonya’nın Zamosc kentinde bulunan Zamosc Devlet Yüksekokulu’nu ziyaret ettiler. Yapılan görüşmelerde Eğitim, Siyaset, Turizm ve Tarih gibi alanlarda Erasmus İkili Anlaşması yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca, iki üniversitenin karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapması ve ortak araştırmalar yürütebilmesi amacıyla İkili İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi (Warsaw University of Life Sciences) İle İşbirliği Anlaşmasına Doğru

Uluslararası İşbirliklerine önem veren Artvin Çoruh Üniversitesi, Zamosc Devlet Yüksekokulu ile imzalanan İkili İşbirliği Protokolünün dışında Polonya’da Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi (Warsaw University of Life Sciences) ile Ormancılık ve Peyzaj alanlarında Erasmus Anlaşmasına imza attı.

Ayrıca yapılan görüşmeler sonrasında iki Üniversite arasında İkili İşbirliği Protokolü imzalanması yönünde mutabakat sağlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin