Artvin Bilim Şenliği 2012

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  düzenlediği Bilim Şenliği 06.06.2012 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Kapalı Spor Salonunda Merkez İlçe ve diğer İlçelerden gelen okulların  katılımıyla yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ  konuşmasında, Bilim Şenliğinin;   öğrencilerin gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve üretkenlik  gibi zihinsel süreçleri aktif hale getirmek ve kendilerine olan güven  duygularını geliştirmek amacıyla düzenlendiğini, Şimdi Düşünme Zamanı  projesi kapsamında değerlendirilen eserler  ile  Bu Benim Eserim projesi kapsamında  Erzurum Bölge Bilim Kurulunda Değerlendirilen   projelerin  sunulduğunu, Ayrıca  Merkez İlçe İlköğretim ve ortaöğretim okullarımızın tanıtımının yapıldığını  belirtti.
Şimdi Düşünme Zamanı Projesi  kapsamında öğretmen ve öğrencilerine başarı ve katılım belgelerini Vali  Yardımcısı Sayın Bahadır GÜNEŞ tarafından verildi.
  Bu Benim Eserim Projesi  kapsamında öğretmen ve öğrencilerine başarı ve katılım belgelerini İl Telekom  Baş Müdürü Oya ARKADAŞ tarafından verildi.
  Eğitim Metotları  ve Materyalleri Projesi kapsamında öğretmenlere başarı belgeleri ve bilgisayarları  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arif Hikmet ÇAKIR tarafından verildi.
  Hayat Boyu  Öğrenme-Leonardo Da Vinci Projesi Kapsamında öğretmen ve öğrencilerine başarı  ve katılım belgelerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan BEBEK tarafından  verildi.

  Okul Öncesi Forum  Türkiye Geneli 23 Nisan Resim Yarışması birincisi Gazi İlköğretim Okulu  Öğrencisi Yiğit ÖZEN´e madalyası, Bilim Şenliğine Katkılarından dolayı Artvin  Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğüne Teşekkür Belgesi, AYPOP kapsamında birinci olan  Atatürk İlköğretim Okulu Müdürlüğüne, Artvin Fen Lisesi Müdürlüğüne, Vakıfbank  İlköğretim Okulu Müdürlüğüne ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne akıllı  tahta ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ tarafından verildi.

 

Ödül törenini ardından  bilim şenliğinde sergilenen projeler davetlilerin büyük ilgisini kazandı.