ART in PANDEMİC DAYS eTwinning Project

Kuruculuğunu  Sümeyya BADAR GÜRSES ve Vasile ZİFTÇİ ‘nin üstlendiği ART in PANDEMİC DAYS ( Pandemi Günlerinde Sanat ) adlı  eTwinning projemiz Eylül ayında faaliyetlerini yürütmeye başlamış ve Ocak ayı itibari ile proje faaliyetleri son bulmuştur.

Projemizde Türkiyeden Nurdan IŞIK, Sevda ATEŞ BÜTÜNER,Selahattin Selçuk  YALÇIN, Ahmet HATUN, Burcu Sevil AYDOĞDU, Mehmet KAR ACA, Fatma Gülcan KARA öğretmenlerimizin önderliğinde  9 okul ,Polonya ,Portekiz ve Bulgaristandan 1 er okul olmak üzere toplamda 12 okul yer almaktadır.

Projemiz çıkış noktası içinde bulunduğumuz zorlu pandemi sürecinde sanat ile öğrenci ve öğretmenlerimizi motive etmeyi amaçlamıştır.  Proje süresince öğrencilerimiz ünlü ressam ve muzisyenler hakkında araştırmalar yapmış, hayatlarına dair bilgi topalmış ,en önemlisi sanatçılarımızın sanat serlerini tanıma fırsatı bulmuş ve bu eserleri tekrardan oluşturarak onlara yeniden hayat vermişlerdir. Süreç sonunda öğrencilerimiz çeşitli web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenmiş , farklı şehirelerden arkadaşları ile işbirlikli çalışma fırsatı bulmuş, farklı sanat dallarını, sanatçıları ve eserlerini tanımıştır.

Proje ortaklarımızdan olan Gürsu TOKİ Ortaokulu’nun projemize katkısını aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

https://www.emaze.com/@AOTOCWCOL/art-n-pandemc-days

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 + four =