Arkitera Genç Mimar Ödülü 2012

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü’nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır.

Başvuru Koşulları
2012 Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne aday olmak için 1 Ocak 1972 veya daha sonra doğmuş olma ve Arkitera Mimarlık Arşivi, Arkiv’de yer almak için başvuru yapmış olma koşulu aranmaktadır. Ödül ve Arkiv’de yer almak için istenen bilgilerin 15 Ekim 2012 günü saat 17:00’a kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırılması gereklidir. Belirtilen saate kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaşmayan aday başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Yukarıdaki koşulları sağlayan ve daha önceki senelerde Jüri Özel Ödülü almış kişiler de yeniden ödüle başvurabilirler.

Değerlendirme Ölçütleri
Arkitera Genç Mimar Ödülü, başta aday mimarın inşaatı tamamlanmış yapıları olmak üzere, mimarın tasarım alanındaki bütün birikimine bakılarak verilir.

Seçici Kurul
2012 yılında Seçici Kurul, aşağıda yer alan isimlerden oluşacaktır:
Gökhan Avcıoğlu
Ömer Selçuk Baz
Arda İnceoğlu
Nurbin Paker Kahvecioğlu
Mehmet Kütükçüoğlu

Seçici Kurul Değerlendirme Süreci
Seçici Kurul, yarışmaya katılan tüm projeleri, dijital ortamda ve iki aşamada değerlendirecektir. İlk seçici kurul toplantısı 2012 yılı Ekim ayında yapılacak ve kazananı belirleyecektir. Oy çokluğuyla karar verecek kurulun kararı değiştirilemez, kurul kararına itiraz edilemez.

Ödül Takvimi
Ödülün ilanı: 1 Haziran 2012
Son başvuru tarihi: 15 Ekim 2012

Başvuru
Eğer 1 Ocak 1972 ve daha sonra doğumluysanız Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne başvurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Arkiv’de kişisel bilgileri ve projeleri ile yer alan bir mimarsanız:
· Müelliflik Açıklaması metnini doldurarak, ıslak imzalı bir şekilde son başvuru tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırın.
· Seçici Kurul ön değerlendirmeyi Arkiv’de yer alan sayfalarınız üzerinden yapacaktır.
· Mevcut bilgilerinizin güncellenmesini istiyorsanız “Arkiv_mimar_bilgi_formu”, “Arkiv_ofis_bilgi_formu”, “Arkiv_proje_bilgi_formu” ve görsel malzemelerin yer aldığı CD’yi son başvuru tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin