ARI GÖZÜ KAMERA MODELİ

Proje Tanıtımı: PROJE AMACI:
7.SINIF KONUMUZ DA OLAN DUYU ORGANLARINDAN OLAN GÖZ KONUSUNDAN YOLA ÇIKARAK ARILARIN GÖZÜNÜN İŞLEYİŞİNİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE HEM İNSANLARI BİLGİLENDİRMEK HEM DE ARILARIN GÖZLERİNİN İŞLEYİŞİNİ GÜNLÜK HAYATIMIZDA KULLANABİLECEĞİMİZİ GÖSTERMEK.

PROJE HEDEFİ:
HEDEFİMİZ, ARILARIN GÖZLERİNİN İŞLEYİŞİNDEN YOLA ÇIKARAK EV HANIMLARINA, KREŞLERE, EVLERE, APARTMANLARA VS. FAYDALI OLACAK BİR ARI GÖZÜ GÜVENLİK MODELİ GELİŞTİRMEK.

PROJE ÖZETİ:
DERSTE İNTERNET ARAŞTIRMASI ETKİNLİĞİ SIRASINDA ARILARIN UÇARKEN DİĞER BÖCEKLERE ÇARPMASINI ÖNLEYEN VE 300 DERECE GÖRÜŞ AÇISINA SAHİP GÖZLERİ BULUNDUĞUNU ÖĞRENDİK. BİZDE BUNDAN YARARLANARAK BEBEĞİ OLAN HANIMLARA, İŞ YERLERİNE, OKULLARA, VS KISACASI İNSANLARIN KULLANABİLDİĞİ HER TÜRLÜ YERE TAKILABİLEN VE 300 DERECELİK BİR ALANDA GÖRÜNTÜ ALABİLME ÖZELLİĞİNE SAHİP KAMERALARIN GÜVENLİĞİN DAHA ETKİLİ SAĞLANMASI AÇISINDAN YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNEREK BU MODELİ YAPMAYA KARAR VERDİK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
ARILARIN GÖZLERİNDEN ESİNLENEREK OLUŞTURDUĞUMUZ BU MODEL KÜÇÜKTÜR VE BASİT KURULUR. 300 DERECE DÖNME ÖZELLİĞİ VARDIR. KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN ÇOCUKLARIN GÖRÜP OYNAYAMAYACAĞI YERLERE SAKLANABİLİR. KAMERANIN ÇALIŞMASI İÇİN BİLGİSAYAR VEYA BİR HARD DİSK BAĞLANTISI YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin