ARI ÇEKİRDEK

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VE ARI TEKNOKENT
KENDİ İŞİNİ KURACAK, İNOVATİF PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEK GENÇ GİRİŞİMCİLERİ ARIYOR!

İstanbul Teknik Üniversitesi ve ARI Teknokent’in inovatif fikirlere sahip, kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere desteği yeni dönemde de devam ediyor. Amaç: ARI Çekirdek Projesi aracılığıyla rekabetçi üstünlüğe sahip ve bağımsız bir Türkiye için ‘kendi teknolojisini geliştirme yetisini ve alışkanlığını edinmiş’ girişimci nesiller yetiştirmek. “ARI Çekirdek: İnovasyon Atölyesi”nde başarılı bulunan girişimcilere toplamda 185.000 liralık çekirdek sermayenin yanı sıra bir yıl süreyle kullanabilecekleri birer kuluçka ofis ve projelerini geliştirebilecekleri ekosistem tamamen ücretsiz olarak, bir sosyal sorumluluk bilinciyle sunuluyor.

İTÜ ve ARI Teknokent’in, Elginkan Vakfı, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Türk Telekom gibi birçok değerli kurumun desteğiyle gerçekleştirdiği girişimcilerden hiçbir ücret veya hisse talep etmeksizin, toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat bulan “ARI Çekirdek: İnovasyon Atölyesi”ne, lisans 3. sınıftan başlamak üzere tüm üniversite öğrencileri ve 40 yaşını doldurmamış üniversite mezunları başvurabilecek.

15 Mart 2013 tarihine kadar www.aricekirdek.com.tr adresinden başvuruda bulunan ve ön değerlendirme sonucu İTÜ ARI3 binasında projeye özel olarak kurulan 800 m2’lik Çekirdek MERKEZ’e girmeye hak kazanan tüm girişimci gruplar; “Ortak Çalışma Alanları, Laboratuar imkânları, İnovasyon odası, Ön Kuluçka ve Kuluçka ofisleri” imkânlarından faydalanabilecek. Fikirden projeye giden süreçte Çekirdek KAMP aracılığıyla; genç girişimcilere eğitim, danışmanlık, akıl hocalığı ve koçluk imkânları sağlanacak. Kamp sonrası yapılacak olan Çekirdek YARIŞMA’da ise, girişimci gruplar projelerini sunacak ve başarılı projeler toplamda 185.000 TL ve 7 adet kuluçka ofisleri ile ödüllendirilecekler.

ARI ÇEKİRDEK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Katılım şartları ve ayrıntılı bilgi için:  www.aricekirdek.com.tr

Telefon: 0 212 285 03 13

Mail: [email protected]

Facebook: www.facebook.com/aricekirdek

Twitter: www.twitter.com/aricekirdek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin