Arduino ile Teknoloji Uygulama Kursu Başlıyor

Arduino ve Robotik Eğitim Akademisi işbirliğinde kendini geliştirmek isteyen herkese göre hazırlanmıştır. Eğitimlere katılmak için her hangi bir yaş sınırı yoktur. Her hangi bir şekilde elektronik, kodlama, programlama bilgisi olması şart değildir. Kurslarımızda eğitimler, en kolay yoldan, her kesin öğrenebileceği şekillerde ve her yaş grubunu kapsayacak uygulamalarla anlatılmaktadır. Bu eğitimlerde katılımcıların Arduino ve Robotik dünyası ile tanışmalarını, her yaş grubuna uygun farklı arduino ile elektronik tasarım, proje tasarlama, programlama yöntemlerini anlamalarını sağlanacaktır.

  • Mühendislik öğrencileri– Mühendisliğin temelini kavramak ve uygulamalı arduino öğrenmek isteyen Elektronik, Makina ve Mekatronik mühendisliği öğrencileri katılabilir.
  • Elektronik ve Otomasyon Sektöründe çalışanlar – Değişik amaçlı robotik uygulamaları kullanarak projeler geliştirmek isteyenler katılabilir.
  • Elektronikseverler– Değişik elektronik ve teknolojik uygulamalarda arduino kullanmak, akıllı projeler üretmek, geliştirmek isteyen elektronik tasarımcılar katılabilir.
  • Robotik Uygulama Meraklıları– Arduino temelli kolay şekilde Robotik uygulamalar yapmak, robot inşa etmek ve harekete geçirmek isteyenler katılabilir.
  • Yazılım Mühendisleri– Bilgisayarda arayüzler üzerinden farklı şekillerde verileri toplamak ve haberleşme uygulamaları için Arduino kartlarını yardımcı olarak kullanmak isteyenler katılabilir.
  • Mimarlık Öğrencileri– Arduino desteğinde hareketli ve sensörlü mimari projeler üretmek isteyenler katılabilir.
  • Öğretmenler– Eğitim kurumlarında Robotik dersi vermek, Robotik kulübü kurmak, Arduino ile bilim proje üretmek isteyen her branştan öğretmenler katılabilir.

 

EĞİTİM TARİHLERİ:

KURS: 25 – 26 Haziran 2016 tarihlerinde toplamda iki gün yoğunlaştırılmış ve uygulamalı olarak eğitim verilecektir. Eğitimler cumartesi ve pazar 13.00 – 18.00 saatleri arsındadır.

 

EĞİTİMDE ÖĞRENECEKLERİNİZ

Arduino nedir? Genel bilgiler, bilgisayara kurulum ve doğru şekilde kullanımı.

Her amaca uygun elektronik uygulamalar ve Bilim projele yarışmalar için göreve, amaca uygun objelerin, robotların inşa edilmesi, mekanik tasarım, elektronik tasarım, program tasarım, motorların hareketlendirilmesi, DC Motor ve servo motorların kullanımı, algılayıcı sensörlerin çevresel koşullara göre seçilmesi, programlanması, matematiksel hesaplamalar, arduino kart kullanımı, analog ve dijital kontrol üniteleri, Led ve LCD kullanımı, potansiyometre ile hız kontrolü, joystick kontrolü, ultrasonik sensör ile mesafe ölçümü, engel algılayıcılar, ışık sensörü, çok yönlü ivme hareket sensör kullanımı, Robopan modül montajı ve kontrolü gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, tüm bu kazanımlara uygun uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

 

Eğitimlere katılırken yanınızda Notebook bilgisayar olması gerekmektedir. 

 

Derslerde Arduino eğitimine yönelik hazırlanmış bir adet ders kitabı temel alınarak konular işlenmektedir. Arduino kursu için özel hazırlanmış Arduino uygulama ders kitabı ve bir adet DVD,  kurs gören kişilere ücretsiz olarak verilecektir.

 

 

SERTİFİKA

Arduino Eğitimini başarıyla bitiren tüm kursiyerlere katılım sertifikası verilecektir.

KATILIMCI SAYISI:

Eğitim sınıfları, eğitimlerin size özel ve uygulanabilir olması için ortalama 10 katılımcıdan oluşmaktadır.

Arduino eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili eposta ( arduinoegitim@megavizyon.com ) adresine başvuru formu göndermeniz gerekmektedir.

KURS ÜCRETİ

Arduino kurs ücreti  400 TL +kdv dir.

Öğretmen ve gruplara indirim uygulanmaktadır. İndirimli kurs imkanları ve ücretleri için Lütfen telefonla arayınız.

 

EĞİTİM YERİ ADRESİ:

Haldun Taner Sok.17A, Megavizyon Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul

Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

 

Toplu Eğitim Program Talepleri (Özel Okullar, Özel kurumlar) veya İl dışı eğitimler için arayınız:

Bilgi ve Başvuru için:

Megavizyon

Robotik Eğitim formatörü Turgay Ülker – 0533 203 72 71

arduinoegitim@megavizyon.com

 

Arduino ve Robotik Uygulamaları görmek için facebook sayfası:

 

https://www.facebook.com/robotikegitimakademisi

VE

https://www.robotikegitimakademisi.com