Araştırmada Yenilikler Konferansı

Araştırmada Yenilikler Konferansı 15 Mayıs’ta

Yalnızca Araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan tek konferans olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, 15 Mayıs’ta Swissotel The Bopshorus’ta gerçekleştirilecek

Araştırmanın en sıcak konularını, alanında uzman global araştırmacılarla ve Vural Çakır’ın konferans başkanlığında gündeme getirecek olan ve tam gün sürecek konferansta;

Hayatımızın yeni normaline dönüşen Sosyal Medya’dan araştırmada nasıl yararlanıldığı, Araştırma amaçlı olarak Sosyal medya topluluklarının oluşturulmasının ipuçları Andrew Leary tarafından paylaşılacak.

Son yılın en çok tartışılan konularından olan “BİG DATA”’ için analitik yol haritası çıkıyor. Büyük Veri’den (Big Data) içgörüye nasıl gidilir konusunu Charles Adriaennses anlatacak.

Konferansta aynı zamanda Coğrafi Konum (geo-location) bazlı araştırmanın kullanım alanları, Londra olimpiyatlarında yapılan uygulama ile birlikte tartışılacak. James Randall bu bölümün konuğu olacak.

Gelişen ülkelerde mobilin yaratıcı araştırma uygulamaları, Afrika ve gelişen ülkelerde mobil’in araştırmada nasıl kullanıldığı Kenya’dan bir konuşmacı Darren Smith ile paylaşılacak.

Siyasal araştırmada devrimci yöntem ve ABD Başkanlık kampanyasının öyküsü; Washington Post’un en başarılı ilan ettiği araştırmanın yöneticisi Clifford Young tarafından anlatılacak.

Araştırmada Neuroscience kullanımı; ne kadar, nereye kadar? Tıp, Bilişsel Psikoloji ve Reklamın uzmanları Neuroscience-EEG uygulamarını bir panelde tartışacaklar.

Konferans Başlıkları
Yalnızca araştırmanın gelişimine odaklanan ve Geliri Sosyal projelere aktarılan tek konferans olan Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda:
Araştırmada Neuroscience kullanımı; ne kadar, nereye kadar?
Tıp, bilişsel psikoloji ve reklamın uzmanları tartışıyor
Siyasal araştırmada devrimci yöntem ve ABD Başkanlık kampanyasının öyküsü
Washington Post’un en başarılı ilan ettiği araştırmanın yöneticisi anlatıyor
Büyük Veri’den (Big Data) içgörüye nasıl gidilir?
Son yılın en çok tartışılan konularından olan “Big Data” için analitik yol haritası çıkıyor
Sosyal medyanın araştırmada kullanımı
Araştırma amaçlı olarak sosyal medya topluluklarının oluşturulmasının ipuçları belirleniyor
Coğrafi konum (Geo-location) bazlı araştırmanın kullanım alanları
Londra Olimpiyatları’nda yapılan uygulama ile birlikte tartışılıyor
Gelişen ülkelerde mobilin yaratıcı araştırma uygulamaları
Afrika ve gelişen ülkelerde mobil’in araştırmada nasıl kullanıldığı gösteriliyor
Konuları alanında uzman konuşmacıları ve panelistleriyle tartışılıyor olacak.

Katılım Koşulları

Konferansa katılım Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapılacak minimum 200.- TL’lik bağışla gerçekleştirilebilecek. Toplanan bağışlarla TEGV bünyesinde bulunan Ateşböceği gezici öğrenim biriminin 2 yıl boyunca Türkiye’de faaliyet göstermesi ve yaklaşık 6 bin çocuğa eğitim vermesi planlanıyor.

Banka bilgileri:
Yapı Kredi Bankası, Beyoğlu Özel Bankacılık Merkezi
Hesap Adı: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı
Şube Kodu: 410 Hesap No: 83048944
IBAN: TR88 0006 7010 0000 0083 0489 44

*Açıklama kısmına mutlaka “konferans” yazınız.

Kayıt için: konferans@ipsos.com adresine bağış dekontunuz ile birlikte e-mail gönderiniz. Konferansa katılım kontenjanla sınırlıdır.