Aralık Ayının Önemli Gün ve Haftaları etwinning Projesi

etwinning
etwinning projesi

2020-2021 eğitim-öğretim yılında 6 okul ve 6 öğretmen ile yürütülen projenin amacı 2020 Yılının son ayı olan aralık ayının, önemli gün ve haftalarını belirli plan dahilinde uzaktan kutlamak ve bu süreçte öğrencilere farkındalık oluşturmaktır. Pandemi süresince yapılan eğitimin online devam etmesi sebebiyle, öğrencilerimizle bu süreci proje oluşturarak Aralık ayının tüm önemli gün ve haftalarını çalışarak geçirmek,bu sürecin getirdiği durağan ve negatif durumu hafifleteceğini düşünerek bu proje kurulmuştur.Projemiz Proje ekibi Melike esen -Bursa Farabi MTAL / Nesrin Keşlioğlu – Ceyhan MTAL / Şükran Temur-Necip Fazıl Kısakürek AL -Diyarbakır /  Zübeyde Kan – Osmancalı ÇPAL- Manisa /  Aylin Büyükkayar – Hacı Bektaş Veli AL- İstanbul / Ayla Gündüz Kurt -Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık ÇPAL.-İstanbul .

Projemiz 11 adet Etkinlikten oluşmaktadır. Etkinlikler de, tüm okullar ortak çalışma yaparak etkin bir ürün oluşturulmuştur. Proje çıktılarımız E Gazete,E Sergi ve Proje genel videosundan ve yaygınlaştırıcı çalışmalarımız Logo, Afiş, Slogan, Pano Çalışması, Anketler, Okul Web sayfaları, Web2 Kullanımı, Facebook paylaşımları ve Blog çalışmamızdan oluşmaktadır. En son değerlendirme raporu yapılarak ve sertifikalar öğrencilere verilmiştir.

Bu amaçlarla hazırladığımız projemizde birçok saygıdeğer insanlarla çok özel söyleşiler yaptık, farkındalığımızı artırdık, yanlış bildiklerimiz üzerine konuştuk. Projemizin sonu gelirken öğrencilerimizle kazanımlarımız üzerine webinar gerçekleştirdik. Öğretmen ve öğrencilerimizden bu konuda olumlu dönütler almış olarak projemizi bitiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.