Arabuluculuk ve Barış Akademisi

Amaç: 20-30 yaş arası gençlerin, Barış Liderleri olarak yetişmesini sağlarken, onların geleceğin şekillenmesinde inisiyatif ve barışın kalıcılığının sağlanmasında görev alabilmelerini desteklemek.

Kimler katılabilir? Tercihen en az bir yabancı dil bilen üniversite 3-4.sınıf öğrencileri veya üniversite bitirmiş gençler

Program: İki dönemden oluşan Barış Liderliği Arabuluculuk Programı, Şubat 2012’de Istanbul’da başlayacaktır. İlk dönem liderliğin ve arabuluculuğun temellerini içeren teorik ve pratik eğitimler verilecektir. İkinci dönem ise barış ağırlıklı konular işlenirken, katılımcıların ulusal veya uluslar arası projelerde yer almaları sağlanacak ve kendilerine uygun dönemlerde stajları tamamlanacaktır.

Birinci Dönem: 10 Şubat 2012- 10 Haziran 2012

İkinci Dönem: 10 Eylül-10 Aralık 2012

Staj Dönemi: Haziran-Ağustos

Program konuları ve eğitim takvimi 29 Aralık 2012′de açıklanacaktır.

Program ücreti: Dönem ücreti 1500TL+%8 KDV’dir. Eğitim toplam bedeli 12 ay olarak taksitlendirilebilir.

Staj için yurt içinde kalanlar veya yurt dışına gitmeyi tercih eden katılımcılar, seyahat ve konaklama bedellerini kendileri karşılarlar.

Burs: Sınırlı sayıda burs verilecektir. Burs talebi olanlar 1 Ocak 2012 tarihine kadar özgeçmişleriyle birlikte, neden programa katılmak istediklerini ve neden burs ihtiyaçları olduklarını açıklayan bir e-maili [email protected] adresine yollamalıdırlar. Burslar sadece eğitim bedellerinden düşülmek üzere; tam burs veya %25 ile %50 indirim şeklinde verilebilirler.

Eğitmenler: Dr.Deniz Kite, Lynn Cole, Prof. Douglas Noll, Prof. Ahmet Sözen, Nihal Araptarlı, Hülya Denizalp

Destek veren kuruluşlar: Mediators Beyond Borders, Ortadoğu Arabuluculuk ve Liderlik Akademisi Derneği, Deniz Kite Arabuluculuk ve Barış Akademisi, Cole Academy for International Mediation Training, Noll Associates, Gençtur, Duru Psikolojik Danışmanlık ve Mediasyon Merkezi

Başvuru süreci: Programa katılmak isteyen gençler, en geç 15 Ocak 2012 tarihine kadar özgeçmişleriyle birlikte neden bu programa katılmak istediklerini yazılı olarak [email protected] adresine bildirmelidirler.

Programa katılım için ön görüşmeler 1 Şubat 2012’de Istanbul’da, saat: 9.00-17.00 arasında yapılacaktır.

Programa katılacak olanların isim listesi 5 Şubat 2012’de www.arabuluculukokulu.com ve www.oalad.org adreslerinde yayınlanacaktır.

Programa kayıt, 6-9 Şubat 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

Detaylı bilgi için: www.oalad.org veya www.arabuluculukokulu.com veya +534 761 1111