Ar-Ge ve Yenilikte “Horizon 2020 ile Yeni Ufuklara”

Saatler süren yolculukları dakikalara indirgemeyi, bir tık ile dünyanın diğer ucuna bağlanıp oraya müdahale etmeyi isteyen, hatta bu gezegen ile sınırlı kalmayıp başka gezegenlere ve sistemlere ulaşıp orada yaşam hayalleri kuran, yaşadığımız dünyanın ve evrenin büyük birer laboratuvar olduğunun farkında olanlardan mısınız?

Gözle görülen ile görülemeyenin peşine mi düştünüz?

Keşfi sonsuz doğayı incelemek ve icat edilmeyi bekleyen yenilikler üretmek için ortak akıllara ve desteğe mi ihtiyacınız var?

O halde Horizon 2020 Programı sizin için doğru adres!

Horizon 2020 Programı

Horizon 2020 Programı ile 19 ve 20nci yüzyılların en önemli bilim insanı ve mucitlerini yetiştirmiş Avrupa’nın araştırma ve geliştirme geleneklerinden yararlanarak dünyanın en önemli üniversiteleri, araştırma ve endüstri merkezleri ile ortaklaşa çalışarak fikirlerinizi/hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz. Türkiye’den katılacak akademisyen, araştırmacı, sanayi/KOBİ çalışanlarının Horizon 2020 Programı’ndan Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları ile eşit koşullarda yararlanmasını sağlayan anlaşma 4 Haziran 2014 tarihinde Türkiye ve Avrupa Komisyonu tarafından imzalanmıştır.

Rekabetin üst seviyede olduğu ve dünyanın en iyileri ile oynanan bu oyuna TÜBİTAK Ulusal Koordinasyon Ofisi (UKO) ile var mısınız?

En iyiler ile ortaklık kurmak ve en iyiler ile yarışmak risk alabilenlere mahsustur. Konsorsiyumlara katılım amaçlı seyahat, koordinatör olabilme gibi desteklerimiz ile siz değerli Türkiye Araştırma Alanı aktörlerinin Horizon 2020 Programı’ndan en üst seviyede yararlanmasını sağlamak ve Türkiye’nin Avrupa Birliği Ar-Ge programlarında isminin en başarılılarla anılması için geliştirdiğimiz yeni teşvik ve ödül programımız ile UKO olarak sizleri bu riski almanız yönünde destekliyoruz.

Çağrı başlıklarının yayınlandığı günden Program bitimine kadar ortak bulma, konsorsiyum kurma, koordinatör olabilme gibi önemli konularda yakinen çalışabileceğiniz Ulusal İrtibat Noktaları, projeleriniz ile ilgili her türlü sorunda da sizlere yardımcı olabilmekten memnuniyet duyacaktır.

Avrupa’yı bilim ve teknolojide bulunduğu yere getiren Çerçeve Programları’nın en yenisi olan Horizon 2020 Programı’na katılımınız ile ülkemizi hak ettiği yere getirmek için haydi el ele!

Ayrıntılı Bilgi:

TÜBİTAK

Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı

Horizon 2020 Ulusal Koordinasyon Ofisi

horizon2020@tubitak.gov.tr