Anlık Görev Yarışması

Eyüboğlu Eğitim Kurumlarından yapılan açıklamaya göre, 33 okuldan 250 öğrencinin katılımıyla yapılacak yarışma, “Performans Yarışması (Performance Based)” ve “El Becerisi (Task Based)” olmak üzere iki bölümden oluşacak. “Anlık Görev Yarışması”na, ilköğretim ve lise öğrencileri takımlar halinde  katılacak. Yarışmada, öğrenciler olağan dışı bir problemi sınırlı sürede ve en yaratıcı biçimde çözmeye çalışacak. İlk bölümde öğrenciler kendilerine verilen problemi sıradan malzemeler kullanarak çözmeye çalışırken, ikinci aşamada tiyatral yeteneklerini konuşturacaklar.

Geçen yıllarda uzay, kelebekler, su kabarcıkları gibi başlıklar altında düzenlenen yarışmanın bu yılki teması “köpekler”. Takımların farklı köpek cinsleriyle adlandırılacağı yarışma süresince yapılacak yüz boyama, yiyecek satışı gibi etkinliklerden elde edilecek gelir ise bir hayvan barınağına bağışlanacak.
Çözümleri ile başarılı olan takımlar, 26-27 Mart tarihlerinde Robert Koleji’nde düzenlenecek “DITURK Avrasya Turnuvası (DAT 2010)”na katılacak. Yarışmanın dünya finali ise 25-28 Mayıs tarihleri arasında ABD’de yapılacak.