Anlat Okulunu Web Site Tasarım Yarışması

Anlat Okulunu Web Site Tasarım Yarışması

Anlat Okulu Yarismasi Basliyor

Ilkögretim ögrencileri hayallerini yaptiklari web siteleriyle anlatiyorlar. Okumak istedikleri okullari yaratici zekalariyla harmanlayip gelecege kosuyorlar.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen Anlat Okulu web site yarismasi tüm Türkiye’den ilkögretim ögrecilerini davet ediyor. Yarisma küçük bedenlerin hayallerini günümüzün ve gelecegin teknolojileri ile birlestirdiginde ne kadar büyük oldugunu göstermeyi hedefliyor. Yarisma ilkögretim ve yatili ilkögretim bölge okullari olmak üzere iki kategoride yapilarak YIBOlara da el uzatmayi unutmuyor.

Yarismak, hayallerini tüm dünyaya gösterebilmek, onlara anlatabilecegin çok seyinin oldugunu düsünüyorsan ANLAT OKULUNU Web Site Yarismasi seni bekliyor. Bilisimin Isiginda Hayallerini Aydinlat…

MEB Eğitek desteğiyle ODTÜ de faaliyet gösteren öğrenci topluluklarından IEEE ODTÜ Öğrenci Topluluğu tarafından “Anlat Okulunu Web Site Tasarım Yarışması” isimli projenin bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecektir. Proje kapsamında İlköğretim ve YİBO öğrencileri hayallerindeki okulun Web sitesini danışman öğretmenleri eşliğinde tasarlayacaklardır. Projede ilköğretim öğrencilerinin örgün eğitimde gördükleri teknolojiyi uygulama fırsatı bularak erken yaşta teknolojiyi sevdirmek amaçlanmıştır. Proje takvimi aşağıdaki gibidir.

Projede dereceye giren 25 öğrenci ve danışman öğretmenleri ODTÜ de gerçekleşecek eğitim kampına katılma hakkı kazanacaklardır. Yarışma ilköğretim ve YİBO lar olmak üzere iki kategoride değerlendirilecektir. Kampın sonunda final töreni ile birlikte dereceye giren ilk 3 öğrenciye sırasıyla diz üstü bilgisayar, mini bilgisayar ve fotoğraf makinesi ödülleri verilecektir. Ayrıca YIBO ların birincisine de diz üstü bilgisayar verilecektir.Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.anlatokulunu.com sitesine ulaşılabilir. Yarışmayla ilgili tüm bilgisayar öğretmenlerini bilgilendirmenizi ve öğrencilerinizin yarışmaya katılımlarını teşvik etmenizi rica ederiz.

PROJE TAKVİMİ:

14 Şubat 2011 -24 Nisan 2011 : Yarışma Başvurularının Yapılması
25 Nisan 2011-22 Mayıs 2011: Web sitelerinin www.anlatokulunu.com Sitesine Yüklenmesi
30 Mayıs 2011: Finalistlerin ve Yedek Listelerin Açıklanması
20 Haziran- 22 Haziran 2011 : Ankara da Eğitimlerin verilmesi ve Final töreni