ANKARA İLİ İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI 2. MATEMATİK & AKIL OYUNLARI YARIŞMASI

Ankara İlköğretim Okulları Arası
2. Matematik & Akıl Oyunları Yarışması
Yarışmanın Konusu : Matematik & Akıl Oyunları
Yarışmanın Amacı : Öğrencilerin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin analitik düşünme teknikleri ile tanışmalarını ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak.
Yarışmanın Dayanağı : Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği Yarışmalar Madde 22
Katılımcılar : Ankara’daki bütün ilköğretim okullarının 5, 6, 7 ve 8.sınıfları
Yarışma Tarihi : 12 Mayıs 2012 Cumartesi Saat: 09:30 – 16:00
Değerlendirme Jürisi : Ferhat Çalapkulu – Türk Beyin Takım Kaptanı
Serkan Yürekli – Akıl Oyunları Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
Gülce Özkütük Yürekli – Akıl Oyunları Dergisi Editörü

Düzenleme Kurulu :
Prof. Dr. Ömer Akın (MATDER Yönetim Kurulu Başkanı), Doç.Dr.Erdinç ÇAKIROĞLU (MATDER YK Üyesi), Doç. Dr.Kürşat Erbaş (ODTÜ),  Ahmet AYVALI (MATDER YK Eş Başkanı), Senai Arlı (MATDER) Demet Laçinok(MATDER), Vural İBRİŞİM (MATDER YK), Z. Figen Işık (Büyük İlköğretim Okulu Müdürü), Naci Özonay (Büyük Fen Lisesi Müdürü), Gamze Turgut (Büyük Kolej Matematik Zümre Başkanı), Hakan Manka (Büyük Kolej Matematik Öğretmeni), Yasemin Yılmaz (Büyük Kolej Matematik Öğretmeni), Evren Yağan (Büyük Kolej Matematik Öğretmeni), Gönül Demirel (Büyük Kolej Matematik Öğretmeni), Yahya Dede (Büyük Fen Lisesi Matematik Öğretmeni), Hatice ÇALAPKULU (Akıl Oyunları Dergisi Yarışma Koordinatörü)

YARIŞMA ŞARTLARI:
1- Her okul 3 öğrenci ile yarışmaya katılacaktır. Öğrenciler farklı sınıf seviyelerinden olabilir. Öğrencilerin yarışma sırasında yanlarında okul kimliği bulundurmaları gerekmektedir.
2- Yarışma soruları Akıl Oyunları Dergisi, Akıl Derneği ve Türk Beyin Takımı katkılarıyla hazırlanacaktır. Yarışmanın tüm bölümleri takım halinde çözülecek sorulardan oluşacaktır. (Final aşaması bireyseldir)
3- Yarışma en fazla 100 takım ile yapılacaktır; bu nedenle, başvuru sırasına göre belirlenen ilk 100 okul yarışmaya katılma hakkına sahip olacaktır.
4- Puanlama ile ilgili bilgiler soru kitapçığında verilecektir.
5- Yarışmaya katılacak okullar başvuruları katılım formunu doldurarak en geç 10 Mayıs 2012 günü mesai bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. 

ÖDÜLLER:
İl Birincisine: Tam    Cumhuriyet Altını, Madalya ve Başarı Belgesi
İl İkincisine: Yarım Cumhuriyet Altını, Madalya ve Başarı Belgesi
İl Üçüncüsüne: Çeyrek Cumhuriyet Altını, Madalya ve Başarı Belgesi

Takım sıralamasındaki ilk üç okula kupa, öğrenci ve öğretmenlerine madalya verilecektir.

Yarışma Adresi : Büyük Kolej Bağlar Cad. No:184 06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA    www.buyukkolej.k12.tr
E-posta : bilgi@matder.org.trBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir , sampiyona@buyukkolej.k12.trBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Katkı Payı : Yarışmaya Katılacak okulların 3 öğrenci ve 1 Rehber öğretmenin öğlen yemeği, ara ikramlar ve ödül töreni sonrası ikramlar için 30TL katkı payı aşağıdaki hesap numaralarına yatırılacaktır. 
IBAN NO: TR750006200007500006296236 (Garanti Bankası Kavaklıdere Şub. Özel Büyük Kolej Eğt. Yay. Bas. Tic. San. A.Ş)

YARIŞMAYA KATILACAK TÜM ÖĞRENCİLERİN, AKIL OYUNLARI DERGİSİ İNTERNET SİTESİNDE AÇIKLANAN “YÖNERGE DOSYASINDAKİ” SORU AÇIKLAMALARINI OKUMALARINI VE ÖRNEK SORULARI ÇÖZMELERİNİ ÖNERİRİZ. www.akiloyunlari.com

Sorular ve açıklamalar için: Akıl Oyunları Dergisi – 0216 450 30 55, hatice@akiloyunlari.comBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

ANKARA İLİ İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI
2. MATEMATİK & AKIL OYUNLARI YARIŞMASI