Ankara Fen Lisesi FLOZOF dergisi dördüncü sayısıyla yayında

FLOZOF dergisi
Ankara Fen Lisesi FLOZOF dergisi

Ankara Fen Lisesi bünyesinde hazırlamış olduğumuz FLOZOF dergimiz dördüncü sayısı ile yayında. Dergimizi okurken bir yandan bilimsel bilgileri eğlenerek öğrenecek, diğer yandan sanat, felsefe ve edebiyata da doyacaksınız. Bu eğlenceli okuma serüvenine sizde katılmaya ne dersiniz?

Dergimizin içeriğinde neler mi var?

Öncelikle Ağustos ayındaki önemli günleri öğrenebileceğiniz bir köşemiz bulunuyor. Sonrasında birbirinden güzel fotoğraflarla gözlerinize renk katarak yolculuğunuz devam edecek. Gökyüzü severlerin kesinlikle ilgisini çekecek olan “Bu Ay Gökyüzü” kısmı ile sizi bilgilendirecek. Ardından “Lüsid Rüya”lar hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz. Sonrasında “Schrödinger’in Kedisi” deneyi hakkındaki ilginç bilgilerle eğlenceli yolculuğumuz devam edecek.

Bunun yanında Web 3.0 ve dünyaya etkileri ile ilgili bilgilendirici bir yazı bulunmakta. Daha sonra teknoloji, sanat, fen ve matematik gibi birçok alanda bilimsel ve ilginç bilgiler ile yeni bilgilere ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Eğlenceli yolculuğumuz arkasından ilk sayımız ile seri olarak başlattığımız “Geçmişten Günümüze Genetik” kısmı ile devam edecek. Bu sayımızda genetik biliminin nasıl bilimsel camiadan taşıp da halkı da etkiler hale geldiğini göreceğiz. Muhteşem iki film önerisi ile yeni ufuklara yelken açmanızı teşvik ediyoruz.

Yazılım dünyasına girmek isteyenler ve yazılım teknolojilerini merak edenler için ilk sayımız ile başlattığımız yazılım eğitimi serimiz bu sayımızda da “Python’da Listeler” ile devam ediyor. Devamında dergimiz sanat, ekonomi, edebiyat ve tarih alanında birbirinden ilginç bilgiler öğrenebileceğiniz yazılarla devam ediyor ve bu sayede tek bir alan ile ilgili değil her alan hakkında bilgilere sahip olabileceğiniz bir yolculuk hazırlamış oluyoruz. Türk bilim insanlarını daha yakından tanıtmak, onlardan esinlenip örnek almak isteyen gençlere faydalı olmak amacıyla hazırladığımız bölümün bu ayki konuğu Harvard listesindeki tek Türk bilim insanı olan “Dr.Canan Dağdeviren”. Bunun yanında emekli Vakıfbank Ankara Merkezi Vezne Müdürü Ali Yurtseven’le yaptığımız röportaj ile onun hayat tecrübeleri ve uğraş alanı ile ilgili önemli bilgileri sizler için hazırladık.

Birbirinden güzel konuları içeren dergimizin diğer sayılarına https://open.dergilik.com.tr/magazineDetail/74244 adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğlendirerek öğreten paylaşımlarımız için Instagram hesabımız “fl_ozof”u takip etmeyi unutmayın.

Soru ve önerileriniz için Instagram hesabımız üzerinden veya fl64dergi@gmail.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla… FLOZOF Ailesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 + 14 =